خانه / اخبار مالزی / کمیسیون مبارزه با فساد مالزی، نجیب رزاق را احضار کرد
"جواهر" مالزی از دستان نجیب رزاق دور می‌شود

کمیسیون مبارزه با فساد مالزی، نجیب رزاق را احضار کرد

بیا تو مالزی - رسانه‌های دولتی مالزی گزارش کردند نجیب رزاق، نخست وزیر سابق این کشور که درگیر رسوایی فساد مالی است، به کمیسیون مبارزه با فساد این کشور احضار شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نجیب رزاق ۶۴ ساله اخیرا در انتخابات سراسری مالزی که در تاریخ ۹ مه برگزار شد، شکستی غیرمنتظره متحمل شد.

ائتلاف سیاسی مخالف وی که در این انتخابات پیروز شد متمرکز بر تحقیقاتی درباره غارت میلیاردها دلار از یک صندوق دولتی تحت عنوان صندوق ۱MDB در زمان نخست وزیری نجیب رزاق است.

چند روز پیش اعلام شد که نجیب رزاق از سوی مقام‌های دولت جدید مالزی پس از انتخابات ممنوع‌الخروج شده و پلیس مالزی هم اعلام کرد که از خانه و چند محل دیگر متعلق به نجیب رزاق انبوهی از پول نقد، جواهرات و کالاهای لوکس را کشف کرده است.

خبرگزاری دولتی مالزی موسوم به “برناما” گزارش کرد که کمیسیون مبارزه با فساد مالزی نجیب رزاق را برای روز سه‌شنبه فراخوانده است.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع در این کمیسیون گزارش کرد: تاکنون صرفا از او درخواست شده روز سه‌شنبه نزد ما بیاید تا ما اظهارات او را در ارتباط با رسوایی مالی در شرکت بین‌المللی SRC ضبط کنیم.

شرکت SRC یکی از شرکت‌های وابسته به صندوق ۱MDB بوده اما در سال ۲۰۱۲ تحت نظارت مستقیم وزارت دارایی مالزی قرار گرفت.

در آن زمان نجیب رزاق هم نخست وزیر و هم وزیر دارایی مالزی بود.

مقام‌های مالزی گزارش کردند که صدها میلیون دلار پول در شرکت SRC مفقود شده و این تنها یکی از رسوایی‌های مالی مرتبط با صندوق ۱MDB است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب