دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / کنفرانس سالانه اتحادیه مجالس کشورهای همسود در مالزی برگزار می شود

کنفرانس سالانه اتحادیه مجالس کشورهای همسود در مالزی برگزار می شود

بیا تو مالزی -

پنجاه و چهارمین کنفرانس سالانه اتحادیه کشورهای همسود (CPA) از فردا (سه شنبه) در کوالالامپور آغاز به کار می کند…به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، رئیس پارلمان مالزی گفت: دستور کار اصلی این کنفرانس تعیین رئیس آتی این اتحادیه برای یک دوره سه ساله است.
بنا به این گزارش، پندیکار امین مولیا افزود: مراسم رای گیری برای انتخاب رئیس آتی اتحادیه مجالس کشورهای همسود روز شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد و در این دوره رقابت اصلی بین مالزی و انگلیس خواهد بود.
پندیکار امین که ریاست این کنفرانس را بر عهده دارد افزود: این کنفرانس با حضور نجیب رزاق، معاون نخست وزیر مالزی افتتاح خواهد شد.
در پنجاه و چهارمین کنفرانس سالانه اتحادیه مجالس کشورهای همسود که با عنوان "گسترش نقش پارلمانها در جامعه جهانی؛ محیط زیست، توسعه و امنیت" برگزار می شود، نزدیک به 800 نماینده از پارلمانهای 57 کشور عضو گروه همسود در کوالالامپور حضور خواهند داشت.
مالزی از زمان تاسیس این اتحادیه برای پنجمین نوبت به عنوان میزبان کنفرانس سالانه اتحادیه مجالس کشورهای همسود انتخاب شده است.
گ‍روه‌ ک‍ش‍ور‌ه‍‍ا‌ی‌ ‌ه‍م‍س‍ود ش‍‍ام‍ل‌ 54 ک‍ش‍ور ج‍‍ه‍‍ان‌ ‌اس‍ت‌ ک‍ه‌ ب‍ی‍ش‍ت‍ر ‌ا‌ع‍ض‍‍ا‌ی‌ ‌ای‍ن‌ گ‍روه‌ ر‌ا ک‍ش‍ور‌ه‍‍ای‍‍ی‌ ت‍ش‍ک‍ی‍ل‌ م‍‍ی‌ د‌ه‍ن‍د ک‍ه‌ پ‍ی‍ش‍ت‍ر ج‍زو ق‍ل‍م‍رو دول‍ت‌ ب‍ری‍ت‍‍ان‍ی‍‍ا ق‍ر‌ار د‌اش‍ته و مستعمره آن کشور محسوب می شد‍ن‍د.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب