دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / دانستنیها / گرانترین شهرهای دنیا

گرانترین شهرهای دنیا

بیا تو مالزی -

توكیو پایتخت كشور آفتاب تابان گران‌ترین شهر دنیا…

توكیو پایتخت كشور آفتاب تابان در جدیدترین بررسی ها به عنوان گران‌ترین شهر دنیا برای خارجی ها، جایگزین لواندا پایتخت آنگولا شد.

به نقل از لوفیگارو، براساس تحقیقات 2012 دفتر مشاوره معتبر مرسه كه امروز منتشر شد، توكیو شهر لواندا پایتخت آنگولا را از مقام گران‌ترین شهر دنیا برای خارجی ها به زیر كشید و خود جایگزین آن شد.

به عنوان مثال این تحقیقات نشان می دهد قیمت یك فنجان قهوه معمولی در مكانی عادی در توكیو 8.15 دلار است یا قیمت متوسط اجاره ماهیانه یك آپارتمان سه اتاقه ( با سه خوابه اشتباه گرفته نشود) در منطقه ای عادی  4766 دلار است.

این فهرست نیویورك را به عنوان شهر مرجع  در نظر گرفته و ارزش واحد پول محلی كشورها نسبت به دلار آمریكا در تنظیم آن تعیین كننده است.

افزایش قیمت ین نسبت به دلار آمریكا مهمترین عاملی است كه توكیو در صدر فهرست گران ترین شهرهای جهان برای خارجی ها قرار گرفته است. در عین حال نام دو شهر اوزاكا و ناگویا ژاپن نیز در فهرست 10 شهر گران جهان برای خارجی ها به چشم می خورد.

از سوی دیگر بی اعتمادی های مرتبط با حوزه یورو موجب شده تا شهرهای بزرگ اروپایی از نظر گرانی سقوط فاحشی داشته باشند. به عنوان مثال لندن در مقام 24 و قبل از پكن در مقام 25 این فهرست جای دارد.

پاریس با 10 پله سقوط در مكان  سی و هفتمین شهر گران جهان برای خارجی ها جا خوش كرده است. مسكو، ژنو و زوریخ تنها شهرهای اروپایی هستند كه در فهرست 10 شهر گران جهان قرار دارند.

دفتر مشاوره معتبر مرسه برای تنظیم این فهرست موارد متعدد و حتی جزئی را در نظر می گیرد. هزینه های حمل و نقل ، خوراك، مسكن ، تفریح و حتی قیمت لوازم خانگی برای شركت های خارجی كه می خواهند كارمندانی را به شعبات خارجی خود اعزام كنند در تنظیم فهرست گران ترین شهرهای دنیا برای خارجی ها نقش دارند.

10 شهر گران دنیا برای اقامت خارجی ها به شرح ذیل است:

1 – توكیو (ژاپن)

2 – لواندا ( پایتخت آنگولا)

3 – اوزاكا ( ژاپن)

4 – مسكو ( روسیه)

5 – ژنو (سوئیس)

6 – زوریخ ( سوئیس)

7 – سنگاپور ( دولت شهر سنگاپور)

8 – نجامنا ( پایتخت چاد)

9 – هنگ كنگ ( منطقه ویژه اداری چین)

10 – ناگویا ( ژاپن)

 

منبع:جام جم

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

عزت پایدار, برای مردی که به بازیگری آبرو داد

بیا تو مالزی - انتظامی بازیگری با هوش و با شخصیت بود هنرمندی صاحب سلیقه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب