چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / گزارش دیدنی از وضعیت کار زنان اندونزی در مالزی

گزارش دیدنی از وضعیت کار زنان اندونزی در مالزی

بیا تو مالزی -  

اخیرا گزارشی 20 دقیقه ای از وضعیت ناگوار کارگران اندونزیایی در مالزی بر روی یوتیوب قرار گرفته که گویا گزارشی پخش نشده یکی از خبرگزاریهای معتبر مستقر در مالزی می باشد…

گزارش دیدنی از وضعیت کار زنان اندونزی در مالزی
اخیرا گزارشی 20 دقیقه ای از وضعیت ناگوار کارگران اندونزیایی در مالزی بر روی یوتیوب قرار گرفته که گویا گزارشی پخش نشده یکی از خبرگزاریهای معتبر مستقر در مالزی می باشد.

پخش این گزارش ها درحالت رسمی و به طور طبیعی می تواند به ایجاد مشکلات اساسی میان خبرگزاری تهیه کننده فیلم و حتی لغو مجوز آن در کشور مورد نظر منجر شود.

ساختار بسیار حرفه ای این گزارش نشان می دهد که امروزه با وجود یوتیوپ خبرگزاریهای نه تنها مطالب خودسانسور خود را به آرشیوها نمی سپارند بلکه می توانند با نمایش غیر رسمی آن نقش خود را در آگاه سازی جامعه به حیطه عمل برسانند.
وبلاگ مهندس جوان به عنوان یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین وبلاگهای فعال در مالزی به زبان فارسی ضمن ارائه این گزارش آورده است: در مالزی کشوری که بیشترین وارد کننده کارگر و کلفت در آسیارا دارد دختران و زنان اندونزیایی به علت بی عرضگی سیاستمدارانشان به شغل کلفتی مشغولند و با پایین ترین حقوق ممکن(۱۳۰ هزار تومان )حتی کمتر از فیلیپینی ها دستمزد می گیرند و طبق قواننین مالزی حق استفاده از مرخصی هم ندارند.

طبق گفته سفیر اندونزی در مالزی بسیاری از اوقات این کارگران علیرغم کار کردن پولی دریافت نمی کنند که وی این کار را عادت مالایی ها می داند و یا این که کلفت خانه مورد تجاوز قرار می گیرند که وی این عمل را عادت هندی ها می خواند و یا مورد ضرب و شتم قرار می گیرند که این یکی عادت چینی ها است. بر اساس این گزارش بدن  یکی از این کلفت های ۱۹ ساله با اتوی داغ  سوزانده شده  و۶ ماه مورد شکنجه قرارگرفته است.

وی اکنون در خانه ای دو طبقه که سفارت اندونزی برای رسیدگی به این موارد ساخته است و صدها زن مبتلا به چنین معضلی در آنجا نگهداری می شوند، منتظر است تا وقت دادگاهش برسد.

لینک زیر فیلم مستندی 20 دقیقه ای در همین موضوع می باشد که به خوانندگان توصیه می شود حتما ببینند:

فیلم را در اینجا ببینید

منبع : وبلاگ مهندس جوان

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب