پنج شنبه , 2 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / گفت وگو با دو مخترع جوان ایرانی شركت‌كننده در مسابقات مالزی

گفت وگو با دو مخترع جوان ایرانی شركت‌كننده در مسابقات مالزی

بیا تو مالزی -

مخترع جوان ایرانی شركت‌كننده در مسابقات بین‌المللی مالزی، اتوی هوشمندی ساخت كه بدون نیاز به آلمان گرما و با استفاده از سنسور، نوع پارچه را تشخیص داده و اتو می‌كند….

"دكترحسن نفیسی" كه‪ ۳۹‬سال دارد روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرناگفت:
این اتو به دلیل اینكه درجه حرارتش براساس نوع و جنس پارچه به صورت اتوماتیك تنظیم می‌شود در جلوگیری از سوختن البسه به بانوان كمك می‌كند.

وی با اشاره به اینكه سه سال است كه به عضویت آكادمی مخترعان ایران درآمده است، افزود: حضور در این آكادمی به نخبگان كمك می‌كند تا در كنار مبتكران دیگر دست به خلاقیت‌های نوین بزنند.

نفیسی اظهار داشت: مخترعان و مبتكران ایرانی می‌توانند با عضویت در این آكادمی، اختراعات جدیدی را به ثبت برسانند.

وی با اشاره به مسابقات بین‌المللی مالزی اظهار داشت: این مسابقات در سطح بسیار بالایی برگزار شد و مخترعان با هوش و ذكاوت بی‌نظیر از كشورهای مختلف جهان درآن حضور داشتند.

نفیسی گفت:این مسابقات نشان می‌دهد كه جوانان ایرانی از پتانسیل‌های زیادی برخوردارند.تیم ایران در این مسابقات نشان داد كه نخبگان و مبتكران زیادی را پرورش داده است.

یكی دیگر از مخترعان ‪ ۲۱‬ساله جوان ایرانی شركت‌كننده درمسابقات بین‌المللی مالزی گفت:حمایت دولت از طرح‌های به ثبت رسیده، سبب تولید انبوه اختراعات می‌شود.

"صدف علیرضایی"به خبرنگارایرنا گفت:بیشتر طرح‌هایی كه توسط جوانان مبتكر ایرانی ساخته می‌شود به دلیل اینكه از طرف تولیدكنندگان مورد حمایت قرار نمی‌گیرند و شناخته نمی‌شوند از سوی مسوولان نیز مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

وی افزود: نخبگان باید برای فروش اختراع خود، وكیل بگیرند تا بتوانند آن را به افراد معرفی كنند.

علیپور حمایت بی‌دریغ و بی‌وقفه مسوولان دولت را دربه ثمررساندن اختراعات نوین نخبگان ایران را امری خطیر و موثر عنوان كرد و گفت: مسوولان باید امكانات لازم را در اختیار جوانان خوش‌فكر قرار دهند تا آنان بتوانند توان خود را در با اختراع وسیله‌ای كاربردی به نمایش بگذارند.

وی با بیان این مطلب كه در مسابقات بین‌المللی مالزی، نشان طلا را به صورت غیرحضوری كسب كرده است، گفت: من به دلیل عدم توان مالی برای شركت در این مسابقات، ناچار به ارایه طرح به صورت غیرحضوری شدم.

علیپور گفت: جوانان نخبه ایران زمین در این مسابقات توانستند با دانش برتر خود ‪ ۱۶‬مدال طلا، چهار نقره و ‪ ۲۲‬برنز را از آن خود كنند.

"صدف علیپور"، دانشجوی سال دوم رشته حسابداری موفق به ساخت ماكت دستگاه تخلیه گاز هوشمند در منازل شد.

تیم مخترعان و مبتكران ایرانی كه در نوزدهمین نمایشگاه و مسابقات بین‌المللی مالزی موفق به كسب ‪ ۴۲‬نشان ارزشمند شدند، شامگاه چهارشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به كشور بازگشتند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + چهارده =

قالب