یکشنبه , 17 فروردین 1399
خانه / دانش و فناوری / گوشی ها بیشتر کجا آسیب می بینند؟

گوشی ها بیشتر کجا آسیب می بینند؟

بیا تو مالزی -

کاربران بیشتر کجا به آی‌فون‌های خود آسیب می‌زنند؟…

شرکت تامین گارانتی محصولات شرکت اپل اعلام کرده بیشتر کاربران آی‌فون در آشپزخانه خانه‌هایشان گوشی‌های خود را زمین زده و از بین می‌برند.

به گفته شرکت Squaretrade، بیش از 21 درصد از کاربران آی‌فون گوشی‌های خود را در آشپزخانه تخریب می‌کنند، 18 درصد از آنها در اتاق‌های نشیمن و 16 درصد از آی‌فون‌ها نیز در حمام دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند.

به‌طور کلی 51 درصد از حوادث منجر به آسیب‌دیدگی گوشی‌های آی‌فون به گفته این شرکت درون خانه‌ها رخ می‌دهند و نه در محیط خارج از خانه. این شرکت برای دستیابی به آمار دقیق برای دوهزار و چهار کاربر آی‌فون 35 سوال طرح کرد.

آی‌فون

از دیگر یافته‌های این تحقیق این است که در میان تمامی مایعاتی که می‌توانند آی‌فون را دچار آسیب‌دیدگی کنند،‌ ریختن آب بر روی آی‌فون از رواج بیشتری برخوردار است به شکلی که 43 درصد از آسیب‌های ناشی از ریخته شدن مایعات بر روی آی‌فون در اثر ریخته شدن آب ایجاد شده‌اند، 19 درصد از این آسیب‌ها در اثر ریختن نوشابه‌های گازدار، و 12 درصد در اثر ریخته شدن قهوه یا چای به وجود آمده‌اند.

بر اساس گزارش Gizmag، این شرکت نشان می‌دهد که تنها آمریکایی‌ها،‌در طول سال 5.9 میلیارد دلار را صرف تعمیر آسیب‌های آی‌فونی کرده‌اند. اصلی‌ترین عامل خسارت‌های وارد شده به آی‌فون نیز افتادن از دست کاربران اعلام شده و پس از آن ریختن مایعات بر روی آن اصلی‌ترین خسارت‌ها را وارد آورده است.

 

منبع:همشهری آنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب