چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / یارانه نقدی افزایش یافت

یارانه نقدی افزایش یافت

بیا تو مالزی -

یارانه ماهیانه اقشار به 48 هزار و 500 تومان رسیده است…

رقم 28 هزار تومان یارانه‌ای که به عنوان مابه التفاوت یارانه نقدی مرحله اول و دوم، در روزهای تعطیل عید به حساب سرپرستان خانوار واریز شده بود، با عنوان جدید یارانه افزایش قیمت نان – البته فقط برای یک بار – قابل برداشت شده است.
گفته می‌شود بر اساس جدیدترین تصمیم دولت، مقرر شده یارانه 28 هزار تومانی واریزی به حساب سرپرستان خانوار به عنوان یارانه افزایش قیمت نان برای مدت 9 ماه بوده و این رقم از فردا 29 خرداد قابل برداشت است. پس از انتقادهای اخیر نسبت به گران شدن نان، دولت تصمیم گرفته است برخی از نگرانی‌ها را با این روش برطرف کند.

بنا بر آنچه اعلام شده، رقم واریزی متوسط به ازای هر نفر ماهیانه 3000 تومان است و از آنجا که این رقم مربوط به همه 9 ماه آینده است، بنابراین کل آن به یک باره واریز شده است.

بر این اساس، یارانه افزایش قیمت نان فقط یک بار واریز خواهد شد و تا 9 ماه آینده دیگر تکرار نخواهد شد. کارشناسان معتقدند طبق روال مرحله اول، با اجرا شدن مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها، بار دیگر نان با افزایش قیمت مواجه خواهد شد.

پیش از این یارانه نقدی یک بار با افزایش رقم یارانه نان، یک‌هزار تومان افزایش یافته و به 45 هزار و 500 تومان رسیده بود. هم اکنون با محاسبه یارانه افزایش قیمت نان، می‌توان به این نتیجه رسید که یارانه ماهیانه اقشار به 48 هزار و 500 تومان رسیده است.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب