خانه / اخبار ایران / یك ایرانی در میان برترین مبتكران تكنولوژی دنیا

یك ایرانی در میان برترین مبتكران تكنولوژی دنیا

بیا تو مالزی -

مجله معتبر علمی پاپیولار ساینس (Popular Science) سایت اینترنتی موسیقی ارایه شده از سوی یك شركت تحقیقاتی پیشرو به سرپرستی یك محقق ایرانی را به عنوان یكی از برترین ابتكارات و خلاقیتهای تكنولوژیكی جهان در سال 2007 معرفی كرد…

به گزارش خبرگزاری مهر، شركت Melodis Corp از پیشگامان فناوریهای نوین تشخیص و جستجوی اصوات اعلام كرد مجله Popular Science سایت اینترنتی Midomi.com از محصولات خلاقانه این شركت كه حاصل مغز متفكر دكتر كیوان مهاجر است را به عنوان یكی از ابتكارات و خلاقیتهای برتر جهان در سال 2007 معرفی كرده و از این رو در مراسم اعطای بیستمین دوره جوائز "بهترین چیز جدیدی كه وجود دارد" (BOWN) یكی از دریافت كنندگان برتر خواهد بود.

سایت اینترنتی Midomi.com جایزه ارزشمند BOWN را در رده "محاسبات" دریافت كرده و در شماره آتی (دسامبر) مجله Popular Science به عنوان یكی از 100 محصول جدید دنیای فناوری های برتر معرفی خواهد شد.

به گزارش مهر، سایت Midomi.com به عنوان جادویی در دنیای سایتهای اینترنتی از قابلیت منحصربفردی نظیر امكان تشخیص اصوات برخوردار بوده و با استفاده از آن كاربران می توانند تنها با زمزمه بخشهایی از موسیقی مورد نظر خود، كل موسیقی و قطعه دلخواه خود را در این سایت موسیقایی پیدا كنند.

مجله Popular Science مدت 20 سال است كه جایزه جهانی BOWN را به ابتكارات برتر و خلاقانه صورت گرفته در سراسر جهان در عرصه های مختلف دانش كه به تاثیرگذاری مثبتی بر زندگی مردم منجر شده و نگرش افراد را نسبت به آینده تغییر دهد اعطا می كند.

به گزارش مهر، جاكوب وارد معاون سردبیر مجله Popular Science در توصیف سایت Midomi.com گفت : این سایت اینترنتی موسیقایی ملودی، ریتم و سایر مشخصه های اصوات را تجزیه و تحلیل می كند و در ادامه آنها را با 200 هزار قطعات كوتاه موسیقایی در پایگاه اطلاعاتی خود مقایسه می كند. نكته جالب توجه این است كه در 95 درصد موارد جستجوی خودكار سایت برای ارایه قطعه مورد نظر كاربر با موفقیت كامل انجام می شود.

دكتر كیوان مهاجر بنیانگذار و مغز متفكر شركت Melodis Corp كه ازدانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شده است، گفت : ما می خواهیم تغییر بنیادینی در تعامل مردم با فناوری ایجاد كنیم.

وی افزود : انتخاب سایت Midomi.com از سوی مجله معتبری نظیر Popular Science افتخاری ارزشمند برای ما محسوب می شود. اعطای این جایزه نشان می دهد آنچه كه در حال انجام دادن در عرصه تحقیقات مربوط به فناوری تشخیص اصوات هستیم، آینده و نوع تعامل مردم با فناوری را تغییر می دهد.

به گزارش مهر، سایت موسیقایی Midomi.com در 6 زبان برای كابران قابل استفاده است اما امكان پخش قطعات موسیقی به 33 زبان مختلف دنیا را دارد.

كیوان مهاجر تا پیش از حضور در شركت Melodis Corp ، در تاسیس بیش از 20 شركت متخصص در عرصه های مختلف فناورریهای نوین در آمریكا و كانادا حضور كلیدی و تاثیرگذار داشته است. وی هم اكنون مشاور ارشد اكثر این شركتهاست.

به گزارش مهر، دكتر كیوان مهاجر مدرك فوق لیسانس و دكتری خود را در رشته مهندسی برق از دانشگاه استنفورد گرفته و از دانشگاه تورنتوی كانادا نیز در رشته مهندسی برق و علوم كاربردی مدرك لیسانس خود را اخذ كرده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب