یکشنبه , 17 فروردین 1399
خانه / اخبار مالزی / یکصد هزار کارگر اندونزیایی از مالزی اخراج می شوند

یکصد هزار کارگر اندونزیایی از مالزی اخراج می شوند

بیا تو مالزی -

سفیر اندونزی در مالزی اعلام کرد: به علت تداوم بحران مالی و رکود اقتصادی، نزدیک به یکصد هزار کارگر اندونزیایی مقیم مالزی تا پایان سال جاری به کشور خود بازگردانده می شوند…به نوشته روز چهارشنبه روزنامه نیو استریتز تایمز، دائو بختیار در گفت وگو با خبرنگاران افزود: بیشتر این افراد را کارگران کارخانه ها و واحدهای تولیدی مختلف مالزی تشکیل می دهند که به علت رکود اقتصادی در آستانه تعطیلی و یا ورشکستگی قرار گرفته اند.

بنا به این گزارش، سفیر اندونزی با ابراز نگرانی از ادامه روند اخراج کارگران اندونزیایی خاطرنشان ساخت که چندی پیش نیز 10 هزار اندونزیایی در ایالت جوهور مالزی بیکار شده و به اندونزی بازگردانده شده اند.

درحال حاضر بیش از یک میلیون کارگر اندونزیایی در مالزی مشغول به کار هستند.

در همین حال، خبرگزاری برناما نیز به نقل از بیانیه وزارت منابع انسانی مالزی از موافقت دولت این کشور با اخراج کارگران خارجی، پیش از اتمام مدت قرارداد آنها خبر داده است.

به گزارش برناما، وزیر منابع انسانی مالزی در دیدار با معاون نخست وزیر این کشور موافقت وی را برای اخراج کارگران خارجی در آن دسته از صنایع و کارخانه هایی که به خاطر بحران مالی در حال ضرر و زیان هستند را جلب کرده است.
به گزارش ایرنا، اکنون نزدیک به 20 درصد از بازار کار کشور 26 میلیونی مالزی در دست دو میلیون و 100 هزار کارگر خارجی است که به صورت قانونی و مجاز در این کشور مشغول به کار بوده و علاوه بر این تعداد، بالغ بر یک میلیون و 300 هزار اتباع خارجی نیز به صورت غیر قانونی در این کشور اقامت داشته و به کار اشتغال دارند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب