پنج شنبه , 10 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / یک هیات ازفعالان حقوق زنان ژاپن و مالزی به ایران سفر می کند

یک هیات ازفعالان حقوق زنان ژاپن و مالزی به ایران سفر می کند

بیا تو مالزی -

مدیر امور بین الملل مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت :یک هیات از فعالان حقوق زنان از دو کشور ژاپن ومالزی در اواخر ماه جاری به ایران سفر خواهند کرد…معصومه طاهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا ضمن اعلام این خبر گفت: خانم "یاماناکا" رییس شاخه حزب LDP زنان ژاپن روزهای 22 و 23 مردادماه جاری به ایران سفر می کند.

وی افزود: این فعال حقوق زنان ژاپنی، با رییس مرکز امور زنان و خانواده ، با فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و مشاور وزیر خارجه در امور بانوان دیدار و گفت وگو خواهد داشت.

علاوه براین هیاتی مالزیایی روزهای 26 تا 28 مرداد به ریاست خانم "فائزه محمد طاهر" به میزبانی مرکز امور زنان و خانواده به ایران سفر می کند.

طاهری ، در این رابطه گفت: این هیات پس از دیدار با مشاور رییس جمهوری و رییس مرکز امور زنان و خانواده ایران، با فراکسیون زنان مجلس نیز دیدار خواهد داشت.

به گفته طاهری ، بازدید از پژوهشکده صنایع دستی ، موسسه رویان ، نشستی با نمایندگان سمن های ( سازمان های مردم نهاد) زنان فعال در حوزه های صلح و انرژی هسته ای ازجمله برنامه های هیات مالزیایی در ایران خواهد بود.

وی افزود: اعضای بازرگان این هیات همچنین با زنان ایرانی فعال در حوزه بازرگانی نشستی برای اجرایی کردن بند های مرتبط تفاهم نامه بین دو کشور خواهند داشت.

وی توضیح داد: سال گذشته وزیر امور زنان مالزی در سفر به ایران یک تفاهم نامه با مرکز امور زنان و خانواده برای ایجاد سایت مشترک ایران و مالزی در موضوعات زنان، آشنایی با سمن ها و گسترش روابط فرهنگی به امضا رساند که سفر هیات همراه خانم فائزه محمد طاهر در پی اجرایی کردن بندهای مختلف این تفاهم نامه می باشد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب