چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / یک کارگردان مالزیایی در جمع داوران جشنواره فیلم دانشجویی ایران

یک کارگردان مالزیایی در جمع داوران جشنواره فیلم دانشجویی ایران

بیا تو مالزی -

علاوه بر مصطفی موزر از مالزی، دو داور از کشورهای ‌آلمان و فرانسه در این جشنواره حضور خواهد داشت…

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم فروزش، امید روحانی، مصطفی موزر (Mustafa Muzer) از مالزی، موریس مایر هافر(Moritz Mayerhofer) از آلمان و روبین دیمت ( Robin DIMET) از فرانسه داوران بخش فیلم  جشنواره هستند.

مجید موثقی، دبیر بخش بین‌الملل در خصوص ترکیب هیات داوری بخش بین الملل گفت: برای بررسی و قضاوت آثار رسیده در این بخش ابراهیم فروزش کارگردان سینمای ایران و امید روحانی کارشناس، منتقد و مترجم سینمایی انتخاب شدند. علت انتخاب ابراهیم فروزش تسلط وی بر سینمای واقع گرا و درخشش آثارش در عرصه‌های بین المللی بود. روحانی نیز به دلیل تسلط بر امر نقد فیلم و نیز آشنایی کامل با سینمای روز دنیا در این ترکیب قرار گرفت.

موثقی در خصوص داوران خارجی حاضر در این ترکیب نیز گفت: در این جشنواره سه داور خارجی قضاوت آثار را در کنار داوران ایرانی به عهده دارند. تلاش ما در انتخاب این افراد بر این بود که ترکیبی از تجربه و نگاه خلاق جوانان در این بخش در کنار هم قرار گیرد. ترکیب سنی داوران نیز به همین صورت بود.

وی افزود: مصطفی موزر استاد دانشگاه سلانگور مالزی یکی از این داوران است. در سال 1993 از دانشگاهی معتبر در امریکا مدرک دکتری دریافت کرد. وی از اساتید برجسته در زمینه تولید و تهیه انیمیشن و آثار تجربی و مستند است. مصطفی موزر پیش از این در سال 2002 به ایران آمده و در دانشگاه کیش فعالیت داشته است.

موثقی درباره داور آلمانی جشنواره عنوان کرد: موریس مایر هافر از آلمان نیز داور دیگر این بخش است. وی در 2005 در جشنواره زلین چک و اسلواکی و جشنواره رشد در ایران داور بوده است. شهرت وی به تخصص در داوری جشنواره‌های دانشجویی است. موریس مایر هافر از دانشگاه معتبر انیمیشن در کشور آلمان با نام بادن ورتن برگ فارغ التحصیل شده است و تعداد بسیار زیادی فیلم از این دانشگاه برای جشنواره ارسال شده است.

دبیر بخش بین‌الملل جشنواره درباره داور فرانسوی توضیح داد: روبین دیمت مستند ساز فرانسوی و داور چند جشنواره بین المللی نیز از داوران این بخش است. وی فارغ التحصیل دانشگاه پاریس در زمینه کارگردانی مستند است.

در بخش بین الملل 70 فیلم خارجی در کنار 34 فیلم ایرانی با یکدیگر رقابت می کنند. ششمین جشنواره بین المللی فیلم و عکس دانشجویی از روز جمعه هفتم خرداد کار خود را در خانه هنرمندان آغاز کرده است و نمایش فیلم‌های آن تا روز سه شنبه یازدهم خرداد ماه ادامه دارد. برای اطلاع از برنامه های جشنواره می توانید به سایت جشنواره به نشانی: www.isfdf.ir مراجعه کنید.

یک کارگردان مالزیایی در جمع داوران جشنواره فیلم دانشجویی ایران

منبع : وب سایت ایران مالزی

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب