خانه / اخبار مالزی / ۲۰‬درصد از مشاغل جدید مالزی به اتباع خارجی اختصاص دارد

۲۰‬درصد از مشاغل جدید مالزی به اتباع خارجی اختصاص دارد

بیا تو مالزی -

مدیر اجرایی موسسه تحقیقات اقتصادی مالزی اعلام كرد كه ‪ ۲۰‬درصد از مشاغل جدید در این كشور به اتباع خارجی اختصاص یافته است…

روزنامه "استار" چاپ مالزی، روز دوشنبه نوشت: "محمد عارف عبدالكریم" در عین حال تخصیص این میزان از مشاغل جدید به خارجی‌ها را به ویژه برای بخش كارگری مالزی "نگران‌كننده " خواند.

عارف عبدالكریم همچنین این موضوع را كاملا مغایر با اهداف دولت مالزی در ایجاد اشتغال بیشتر برای شهروندان مالزیایی عنوان كرد.

وی گفت: تحول اقتصادی اخیر بر اساس فناوریهای روز و نیز مهارت بالا از جمله عللی است كه باعث شده فرصتهای شغلی جدید همانند سابق قابلیت ارایه به شهروندان مالزیایی را نداشته باشد.

مدیر اجرایی این موسسه تحقیقاتی، شمار مشاغل ایجاد شده جدید درسال ‪۲۰۰۷‬ میلادی در مالزی را بین ‪ ۲۰۰‬تا ‪ ۳۰۰‬هزار شغل برآورد و اضافه كرد: تحقیقات نشان می‌دهد كه استخدام كارگران خارجی چه قانونی و یا غیرقانونی در طول سالهای اخیر نسبت به كارگران داخلی از جاذبیت بیشتری برای كارفرمایان برخوردار بوده است.

وی دستمزد پایین و موافقت با اضافه‌كاری حتی بدون دریافت حقوق بیشتر از سوی كارگران خارجی را از مهمترین عوامل علاقه كارفرمایان به استخدام آنان در مالزی ذكر كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب