دوشنبه , 2 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / ‌پلیس مالزی ۷ تروریست فیلیپینی مرتبط با داعش را دستگیر کرد

‌پلیس مالزی ۷ تروریست فیلیپینی مرتبط با داعش را دستگیر کرد

بیا تو مالزی - پلیس مالزی ۷ فیلیپینی تروریست وابسته به گروه ابوسیاف همپیمان گروه تکفیری داعش را که به عنوان نگهبان در مالزی فعالیت می کردند، دستگیر کرد.

پلیس مالزی روز پنجشنبه اعلام کرد که این دستگیری ها در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) پس از عملیاتی که منجر به بازداشت ۸ نفر دیگر از همتایان این تروریست ها شده بود، صورت گرفت.

همتایان این ۷ تروریست برای حملات تروریستی در طول بیست و نهمین دوره بازی های جنوب شرق آسیا در کوالالامپور و برگزاری جشن های شصتمین سالگرد استقلال مالزی برنامه ریزی کرده بودند.

‘محمد فوزی هارون’ رئیس پلیس مالزی در بیانیه ای اعلام کرد که این ۷ مظنون وابسته به گروه ابوسیاف بین ۲۲ تا ۲۸ سال دارند و در شرکت های امنیتی خصوصی در ایالت سلانگور و کوالالامپور پایتخت مالزی مشغول به کار بودند.

به نوشته تارنمای روزنامه ‘نیو استریت تایمز’، وی گفت که یکی از مظنونان ۲۲ ساله و عضو ابوسیاف در درگیری های مسلحانه با نیروهای مسلح فیلیپینی نیز شرکت داشته و همچنین در آدم ربایی در جنوب فیلیپین مشارکت می کرده است.

فوزی گفت که همه ۷ مظنون حدود دو سال پیش با استفاده از اسناد جعلی از طریق سنداکان در ایالت صباح وارد مالزی شده اند.

رئیس پلیس مالزی اعلام کرد که پلیس ضد تروریسم سال جاری ۴۱ خارجی را که در رده جنگجویان تروریستی خارجی طبقه بندی شده اند، دستگیر کرده است./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =

قالب