• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • red color
ورود / عضويت

بیا تو مالزی - پایگاه اطلاع رسانی ایرانیان مالزی

Monday
Sep 26th
امروز : دوشنبه 5 مهر 1395
صفحه اصلی اخبار اخبار مالزی شیوع بیماری HFMD در مالزی
شیوع بیماری HFMD در مالزی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر وب سایت   
شنبه ، 2 ارديبهشت 1391 ، 19:17

شیوع بیماری HFMD در مالزی

بیماری(HFMD) در حال شیوع گسترده است و باید مراقبت بیشتری به عمل آوریم...

در این راستا اعلام شده است که در ایالت جوهور در جنوب مالزی شیوع این بیماری رشد 578 درصدی داشته است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد در سال جاری میلادی تا روز هفتم آوریل در این منطقه از مالزی 650 نفر به بیماری HFMDمبتلا شده‌‌اند که که این میزان در مدت مشابه سال گذشته تنها 96 مورد بود.

در این ایالت شهر جوهور بارو با 193 مورد ابتلا به این بیماری وضعیت بدتری دارد و پس از آن شهرهای باتو پاهات با 123 مورد، لدانگ با 100 مورد و کلوانگ با 67 مورد قرار دارند.

دکتر روبیا کوسای، رییس کمیته توسعه جامعه ایالت جوهور در این خصوص گفت: ما خیلی نگرانیم زیرا در این مدت شاهد افزایش 578.1 درصدی ابتلا به این بیماری هستیم و به همین رو به مردم توصیه می‌کنیم تا مراقبت‌های لازم را به عمل بیاورند.

وی تصریح کرد: همه به ویژه کودکان باید به طور مرتب دست‌های خود را با آب و صابون بشویند. هر کودکی که در او علایمی نظیر تب، زخم در دهان، لب‌ها و زبان و یا تاول در دست‌ها و پاهایش مشاهده شد بلافاصله باید به مراکز درمانی آورده شود.

این در حالی است که در ایالت ملاکا نیز مسئولان تائید کرده‌اند که بیماری پا و دهان (FMD) در میان دام‌ها شیوع چشمگیری داشته و تا کنون 33 مزرعه دامپروری در این ایالت را در بر گرفته است.

شیوع این بیماری برای اولین بار در روز 12 آوریل در مزرعه‌ای در جاسین گزارش شد که در آن تنها پنج گاو به این ویروس مبتلا بودند و در فاصله کمی این بیماری به طور گسترده‌ای شیوع پیدا کرد.

منبع:توریست آنلاین


نظرات (0)add comment

نوشتن نظر
كوچكتر | بزرگتر

busy
 

دانلود فرهنگ لغات هوشیار انگلیسی آلمانی ایتالیایی فرانسه اسپانیایی


لینک دوستان

ثبت دامنه و میزبانی وب  همراه با کنترل پانل اختصاصی در مالزی و ایران - ARS Network (M) sdn. bhd. - ARSgroup Team www.arsgroupco.com
ثبت دامنه و میزبانی وب  همراه با کنترل پانل اختصاصی در مالزی و ایران - ARS Network (M) sdn. bhd. - ARSgroup Team www.arsgroupco.com
Register Domain name .com, .net, .org, .biz,... by ARS Network (M) SDN BHD

اخبار به صورت RSS