دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار ایران / 10 دانشگاه ایرانی درلیست 20 دانشگاه معتبر خاورمیانه قراردارد

10 دانشگاه ایرانی درلیست 20 دانشگاه معتبر خاورمیانه قراردارد

بیا تو مالزی -

مشاوروزیرعلوم درامر نظارت بردانشگاهها: 10 دانشگاه ایرانی درلیست 20 دانشگاه معتبر خاورمیانه قراردارد. دانشجویان را باید به فعالیتهای پرجاذبه علمی ترغیب كرد…

به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه رازی، جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور دکتر حسینی مشاور وزیر علوم در امر نظارت بر دانشگاه ها در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر حسینی در این جلسه فرهنگ و اراده ایرانیان را در طول تاریخ بسیار محکم و استوار خواند و افزود: بیگانگان باید بدانند که ما یک کشور بی فرهنگ و بی تعصب نیستیم که آنها بخواهند هر فرهنگ و ایده ای را در ظرف وجودی ما بریزند و ما نیز این اجازه را به آنها نخواهیم داد و با نگاهی به گذشته، امروز با تمام توان خود سعی می کنیم که در راه علم قدمهای اساسی برداشته و به دیگران نشان دهیم که با زحمت و تلاش خود می توانیم سرآمدشویم.

وی با اشاره به موفقیتهای علمی دانشمندان و جوانان ایرانی و تحصیل 3 میلیون و 300 هزار دانشجو در كشور تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به بررسیهای انجام شده 10 دانشگاه ایران جز 20 دانشگاه معتبر خاورمیانه شناخته شده است و در بین دانشگاه های دنیا نیز دو دانشگاه صنعتی شریف و تهران جایگاه خوبی دارند، در حالی که قبلا نامی از دانشگاه های ایران مطرح نبود و این میسر نشد جز با سعی و تلاش طاقت فرسای دلسوزان و جوانانی که در این عرصه گام برداشته اند.

وی با تاکید بر اینکه می توان دست به دست هم داد و از این بهتر در عرصه جهانی کارهای بزرگی را با اقتدار به نمایش گذاشت، خطاب به دانشجویان اظهارداشت: امروز دانشمندان و جوانان ایران با تمام توان در خدمت مردم کار می کنند و بدون اینکه به منافع شخصی خود فکر کنند در زمینه اهداف بلند علمی و دیگر زمینه ها در حال فعالیت هستند، پس شما نیز باید سعی کنید به این جمع بپیوندید و همراه و همگام با این جوانان با تکیه بر فرهنگ غنی چند هزار ساله در عرصه علمی تلاش کنید، زیرا که باید دانست بدون سعی و تلاش نمی توان در مقابل بیگانگان ایستاد.

دکتر حسینی افزود: شما دانشجویان باید طوری عمل کنید که علم را سرلوحه کار خود قراردهید و در کنار علم نیز با پیگیری مسایل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی روز در راه شکوفا شدن استعدادهایتان گام بردارید، چرا که اگر به چنین فعالیتهایی توجه شود چه بسا که بحثهای علمی را نیز بهتر می توان درک و استخراج کرد و از ناهنجاریها در دانشگاه ها جلوگیری می شود.

مشاور وزیر علوم با اشاره به اتفاقات اخیر دانشگاه امیرکبیر، گفت: هیاهوهای دانشگاه امیرکبیر و بحث و بررسی رسانه‌های بیگانه در این زمینه یک طرف قضیه بود و طرف دیگر آن حاضر شدن 2000 دانشجو در نماز ظهر این دانشگاه بود و این نشان می دهد که در کنار تعداد معدود نیروهایی که به خاطر جمعیت زیاد دانشجویی در کشور به دانشگاه ها راه می یابند، نیروهای جوان، سالم، متدین و متعهدی هستند که در عرصه علم کار می کنند و البته به فعالیتهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نیز اهمیت می دهند.

دکتر حسینی گفت: ما معتقدیم که بیش از اینکه بخواهیم با این ناهنجاریها برخورد کنیم و به آنها مشغول شویم باید به فعالیتهای پر جاذبه علمی بها دهیم تا دانشجو نیز به این کارها ترغیب شود.

در ادامه این مراسم دکتر حسینی به سئوالات دانشجویان در خصوص مشکلات صنفی، آموزشی و فعالیتهای تحقیقاتی پاسخ گفت.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب