پنج شنبه , 15 خرداد 1399
خانه / اخبار مالزی / 10 نفر تروریست وابسته به گروه ابوسیاف در مالزی دستگیر شدند

10 نفر تروریست وابسته به گروه ابوسیاف در مالزی دستگیر شدند

بیا تو مالزی - پلیس مالزی این کشور با انتشار بیانیه ای درسانه های این کشور اعلام کرد: مظنونین بازداشت شده شامل 9 مرد و یک زن هستند که در عملیات مختلف این نیرو در روزهای 24 ژانویه تا 6 فوریه (4 الی 17 بهمن 96) دستگیر شدند.

طبق گزارش «محمد فوزی هارون» بازرس کل پلیس مالزی، اطلاعات کسب شده اولیه پس از بازجویی از افراد دستگیر شده نشان می‌دهد که گروه تروریستی متحد داعش «ابوسیاف» که در فیلیپین حضور دارد، به دنبال برقراری پایگاه تروریستی خود در ایالت «صباح» مالزی بوده است.

وی هدف از تأسیس چنین پایگاهی را آماده سازی تروریست‌های منطقه جنوب شرق آسیا برای پیوستن به گروه‌های تروریستی متحد داعش در جنوب فیلیپین عنوان کرد که احتمالا در پی انجام عملیات تروریستی در ایالت «صباح» مالزی نیز بوده اند.

طبق این گزارش ، همچنین یک مرد 33 ساله مالزیایی که راننده یک شرکت هواپیمایی در سنگاپور بوده و قصد سفر به سوریه و پیوستن به گروه تکفیری تروریستی داعش را داشته، در سنگاپوردستگیر و به مالزی تحویل داده شده است.

رسانه‌های سنگاپوری چندی پیش خبر داده بودند که پلیس سنگاپور پس از پی بردن به فعالیت‌های مشکوک این مرد در شبکه‌های اجتماعی و فراگیری باورهای افراط گرایانه‌ از طریق فضای مجازی، بر اساس قانون امنیت داخلی این کشور، وی را دستگیر کرده و به مالزی تحویل داده اند.

پدیده «تروریسم» در جنوب شرق آسیا از معضلات جدی امنیتی محسوب می‌شود به طوری که وزیران دفاع 10 کشور اتحادیه جنوب شرق آسیا در بیانیه مشترکی چندی پیش اعلام کردند که تروریسم جدی ترین خطر امنیتی این منطقه است و این کشورها توافق کرده اند تا در زمینه مقابله با آن، با یکدیگر همکاری مشترک داشته باشند./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب