سه شنبه , 6 اسفند 1398
خانه / اخبار مالزی / 10 هزار دانشجویان تحصیلات تکمیلی – مروری بر زندگی وایس چنسلر UPM

10 هزار دانشجویان تحصیلات تکمیلی – مروری بر زندگی وایس چنسلر UPM

بیا تو مالزی -

دانشگاه پوترای مالزی یکی از دانشگاهای معتبر دولتی مالزی و یکی از چهار مرکز پژوهشی این کشور که سالانه ۱۶ میلیارد تومان اعتبار مالی تحقیقاتی جذب کرده است …این دانشگاه برنامه دارد تا سال۲۰۱۰ تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی را به ۱۰ هزار نفر برساند . پرفسور داتوک نیک مصطفی عبدا.. وایس چنسلور دانشگاه اعلام کرد دانشگاه پوترا به عنوان قطب علمی برای کشاورزی- غذاهای حلال- خواهدبود- مالزی برنامه دارد که در آینده بزرگرین صادر کننده محصولات غذایی حلال برای کشورهای مسلمان شود.

در حال حاضر ۷۱۳۱ دانشجوی دکتری و فوق لیسانس در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که حدودا۲۰۰۰ نفر  از آنها خارجی و ۱۳۰۰ نفر آن از ایران می باشند. این دانشگاه قصد دارد به سمت موضوعات تحقیقاتی جدید چون نانوتکولوژی- بیو تکنولوژی- انرژی های قابل برگشت و… حرکت کند.

داتوک پرفسور مصطفی قائم مقام دانشگاه پوترا خود فارغ التحصیل مقطع دیپلم دانشگاه پوترا- لیسانس در رشته اقتصاد کشاورزی از دانشگاه کالیفرنیای آمریکا- وفوق لیسانس و دکترا(۱۳۶۱) از دانشگاه ارگون آمریکا می باشد. او به عنوان هیات علمی دانشکده کشاورزی یو پی ام در سال ۱۳۶۱ استخدام شد و ۱۲ سال بعد به سمت استادیاری رسید. چهار سال بعد او به سمت معاونت دانشگاه کشاورزی برگزیده شد.

دو سال بعد یعنی سال ۱۳۷۶ او به عنوان رییس دانشکده کشاورزی منصوب شد. در طول دوران ریاست دانشکده کشاورزی موفق شد داشکده اش را به عنوان برترین دانشکده کشاورزی مالزی مطرح کند. مدیریت او بر اساس تئوری مدیریت کیفی است. در سال ۱۳۸۳ به عنوان معاون پژوهشی قائم مقام دانشگاه و متعاقبا دو سال بعد به سمت قائم مقام کل دانشگاه منتصب شد.

ایشان بیش از ۱۵۰ مقاله داخلی و خارجی دارد و هم اکنون علیرغم مشغله فراون سوپر وایرزی ۹ دانشجوی دکتری- ۱۱ فوق لیسانس- را بر عهده گرفته است. موضوع تحقیقاتی مورد علاقه ایشان شیلات است. ایشان در سال ۱۳۸۵ موفق به دریافت لقب سلطنتی داتو از شاه سلانگور شدند(اینجا). اطلاعات تکمیل

منبع: وبلاگ مهندس جوان


منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =

قالب