شنبه , 4 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / 300 دانشجو امسال بورس بلند مدت می‌گیرند

300 دانشجو امسال بورس بلند مدت می‌گیرند

بیا تو مالزی -

  وزیر علوم گفت: امسال به 300 دانشجو بورس بلند مدت داده می‌شود…

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس ، محمد مهدی زاهدی با اشاره به اینكه دانشجویان بورسیه باید بتوانند در آزمون زبان حدنصاب لازم را كسب كنند، افزود: اگر داوطلبان نتوانند حد نصاب نمره لازم را كسب كنند سهمیه مربوط به دوره بورسیه بلند مدت به دوره‌های كوتاه مدت اعزام دانشجو اختصاص می‌یابد.
وی با بیان اینكه وزارت علوم منعی برای اعزام دانشجوی بورسیه به خارج از كشور ندارد، گفت: تنها موضوعی كه برای اعزام دانشجوی بورسیه مورد توجه قرار می‌گیرد این است كه در اعزام دانشجو به كشورهایی كه با ایران خصومت دارند تجدید نظر می‌شود.

وزیر علوم تأكید كرد: اولویت اعزام دانشجوی بورسیه به كشورهایی است كه حق و حقوق ایران را در مجامع مختلف به رسمیت شناخته و در این رابطه منصفانه عمل می‌كنند.

وی همچنین با اشاره به اینكه بر اساس برنامه توسعه وزارت علوم مكلف است كه حداقل دارای 70 درصد از اعضای هیئت علمی با رتبه‌های بالای استادیار باشد، افزود: ممكن است در برخی از رشته‌ها در داخل كشور عضو هیئت علمی دارای مرتبه دكترا وجود نداشته باشد بنابراین برنامه ما استفاده از متخصصین خارجی این رشته‌ها برای ایجاد دوره‌های كوتاه مدت در داخل كشور با هدف انتقال علوم و تربیت متخصص در داخل كشور است.

زاهدی درباره نسبت اعضای هیئت علمی به دانشجو در دانشگاه‌های دولتی گفت: این رقم در دانشگاه‌های دولتی در حال حاضر یك به 19 است كه سعی ما بر این است كه این رقم را به یك به 18 برسانیم و در حال حاضر نگرانی عمده ما در رابطه با دانشگاه‌های غیر انتفاعی، آزاد اسلامی و پیام نور است كه باید این مساله برطرف شود.

وی ادامه داد: امسال در دانشگاه پیام نور تا پایان سال بیش از دو هزار عضو هیئت علمی جذب می‌شود.

وزیر علوم همچنین با اشاره به اینكه امسال 220 رشته میان رشته‌ای در علوم انسانی برنامه‌ریزی شده است، افزود: امسال پذیرش دانشجو در برخی از رشته‌هایی كه فارغ التحصیلان آن در جامعه به حد اشباع رسیده است محدود شده است.

وی با اشاره به نسبت پذیرش دانشجویان دختر و پسر در دانشگاه‌های كشور گفت: درصد قبولی دانشجویان دختر در مقطع كارشناسی رو به افزایش است و این به معنای تلاش رو به افزایش دختران برای ورود به مقاطع تحصیلات تكمیلی است به گونه‌ای كه درصد قبولی دانشجویان پسر به دختر در گذشته 80 درصد بوده است ولی در حال حاضر این رقم به 60 به 40 رسیده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 8 =

قالب