پنج شنبه , 2 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / 500 بسته فرهنگی در میان دانشجویان ایرانی مقیم مالزی توزیع شد

500 بسته فرهنگی در میان دانشجویان ایرانی مقیم مالزی توزیع شد

بیا تو مالزی -

500 بسته فرهنگی اهدایی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران در میان دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای مالزی توزیع شد…رایزن علمی و مسوول دفتر سرپرستی دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: این بسته های فرهنگی به همت معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان و با همکاری معاونت دانشجویی این وزارتخانه تهیه و برای دفاتر سرپرستی دانشجویی در خارج کشور ارسال شده است.

دکتر "وحید عالی" افزود: این بسته‌های فرهنگی شامل لوح های فشرده اسلامی و قرآنی، کتاب و مقداری ارزاق ویژه افطار در ماه مبارک رمضان بوده و مواردی چون آداب حضور در ضیافت الهی، درسهای ماندگار، راهنمای جامع روزه داری، آشپزی سحری و افطار و یک لوح با امضای وزیرعلوم در قالب این بسته ها به دانشجویان اهدا شده است.

وی ادامه داد: با توجه به وجود محدودیت در تعداد این بسته ها نسبت به مجموع دانشجویان ایرانی حاضر در این کشور، چنین مقرر شد که برای توزیع عادلانه آنها از طریق انجمنهای دانشجویی هر دانشگاه در میان دانشجویان فعال در زمینه های مختلف توزیع شود.

رایزن فرهنگی سفارت ایران در مالزی با اشاره به اینکه توزیع این بسته ها به نوعی برای نخستین بار در میان دانشجویان ایرانی مقیم این کشور انجام می گیرد، ابراز امیدواری کرد که ضمن استمرار این اقدام فرهنگی ارزشمند در سالهای آتی، در عین حال محتوای بسته ها نیز متناسب با شرایط فرهنگی هر کشور تعریف و بومی سازی شود.

عالی افزود: همچنین به منظور صرفه جویی در هزینه های مترتب بر ارسال و توزیع این بسته ها و نیز برخورداری شمار بیشتری از دانشجویان از این اقدام فرهنگی چنین پیشنهاد شده است که در سالهای آتی کار آماده سازی این بسته ها به صورت غیرمتمرکز صورت گیرد.

هم اکنون بالغ بر چهار هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی مالزی به تحصیل اشتغال دارند.

منبع : ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + بیست =

قالب