دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار ایران / 500 هزار تومان حقوق برای دانشجویان دکترا

500 هزار تومان حقوق برای دانشجویان دکترا

بیا تو مالزی -

آفتاب- معاون آموزشی وزارت علوم گفت: پرداخت حقوق ماهیانه در حدود 500 هزار تومان به دانشجویان دکتری در دست برنامه ریزی و تدوین است…

دکتر حسن خالقی معاون آموزشی وزارت علوم امروز در حاشیه سی و پنجمین گردهمایی معاونین آموزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی با اشاره به تعداد اعضای هیئت علمی دارای مرتبه دکتری در کشور افزود: با توجه به تعداد اعضای هیئت علمی موجود در کشور پیش بینی می شود بتوان حدود 35 هزار دانشجوی دکتری دیگر را تا 7 سال آینده در کشور تربیت کنیم تا از این طریق عضو هیئت علمی مورد نیاز در کشور تامین شود.

معاون آموزشی وزارت علوم به برنامه ریزی وزارت علوم برای حضور تمام وقت اعضای هیئت علمی در دانشگاهها اشاره کرد و گفت: حضور تمام وقت اعضای هیئت علمی به این معنا که در خدمت دانشگاه باشند مورد تاکید وزارت علوم قرار دارد. حمایت از دانشجویان دکتری نیز از دیگر برنامه های وزارت علوم است. در این راستا طرحی برای پرداخت حقوق ماهیانه در حدود 500 هزار تومان به دانشجویان دکتری در دست کار است.

وی توجه به استعدادهای درخشان را نیز از دیگر برنامه های وزارت علوم ذکر کرد و افزود: در سی و پنجمین سمینار معاونین آموزشی به پدیده مهاجرت نخبگان به خارج و عدم بازگشت آنها به کشور و ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از این موضوع پرداخته می شود و حمایت از استعدادهای درخشان نیز در دستور کار وزارتخانه است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب