خانه / اخبار ایران / آئین نامه نشریات دانشجویی بازنگری شد/ تدوین قانون حمایت از نشریات

آئین نامه نشریات دانشجویی بازنگری شد/ تدوین قانون حمایت از نشریات

بیا تو مالزی -

قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از تاکید بر جنبه ‌های حمایتی از نشریات دانشجویی در آیین نامه بازنگری شده این نشریات خبر داد و گفت : آیین نامه نشریات دانشجویی طبق نیازهای روز بازنگری شده است…

 

غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ضوابط ناظر نشریات دانشجویی در گذشته در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است اما آئین نامه نشریات دانشجویی بر اساس نیازهای روز و نظرات مسئولین فرهنگی و شورای فرهنگی دانشگاهها بازنگری شده و سعی شده است تا ابهامات رفع شود.

وی افزود: به نظر می رسد که آئین نامه نشریات دانشجویی بهتر از گذشته و تسهیل کننده خواهد بود و به نشریات دانشجویی طی روالی معقول و منطقی حقوق می بخشد. به عنوان مثال در گذشته هیچ بندی برای حمایت از نشریات دانشجویی وجود نداشت اما در بازنگری آئین نامه به این مسئله توجه شده است.

قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در خصوص بخشهای حمایتی در آئین نامه نشریات دانشجویی گفت : در بخش حمایت از نشریات دانشجویی در آئین نامه نشریات دانشجویی آمده است که دانشگاهها بر اساس توانایی که دارند و متناسب با شرایط و محتوای نشریات دانشجویی به آنها کمک کنند.

غلامرضا خواجه سروی افزود : در آئین نامه اصلاح شده نشریات دانشجویی مقرر شده که جشنواره کشوری نشریات دانشگاهی که بیشتر هم دانشجویی است هر ساله به مسئولیت یکی از دستگاههای ذکر شده در آئین نامه برگزار شود. این دستگاهها شامل وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گفته خواجه سروی، آئین نامه نشریات دانشجویی تاکید دارد که به رتبه های اول تا سوم جشنواره کشوری جایزه قابل توجهی اختصاص داده شود و این نشریات برتر باید تا جشنواره بعدی در دستگاه مربوطه اعم از وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

به گزارش مهر، موضوع اصلاح آیین نامه نشریات دانشجویی در جلسه خرداد ماه کمیته مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی با حضور اعضای دانشجویی و حقوقدان مورد بررسی قرار گرفته است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب