خانه / اخبار مالزی / آخرین خبر از فیلوشیپ های اعطایی چیست؟

آخرین خبر از فیلوشیپ های اعطایی چیست؟

بیا تو مالزی -

بر اساس اخبار رسیده بودجه 90 میلیون رینگتی سال 2007 که به چهار دانشگاه یوپی ام، یو ام، یو اس ام و یو کی ام اختصاص یافته بود چندیست که به دانشگاههای مزبور ارئه شده است که البته بخشی از این بودجه به پرداخت فیلوشیپ به دانشجویان اینترنشنال اختصاص دارد…

عملکرد دانشگاه یوپی ام به عنوان بزرگترین مرکز  آموزشی اینترنشنال در مالزی در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است و بر این اساس دیگر دانشگاه های مزبور نیز منتظر انجام پروسه اعطای فیلوشیپ در این دانشگاه می باشند.

از طرفی با حضور جمعی از دانشجویان در دپارتمان گرنت و فیلوشیپ دانشگاه یوپی ام و ارائه مدارکی دال بر این که برخی دانشجویان بورسیه و مامور به تحصیل نیز برخلاف قاعده ثبت نام نموده اند و درخواست آنها نیز تایید شده است، روند اعطای تسهیلات مزبور کاملا متوقف شد تا تغییرات اساسی در نحوه پرداخت فیلوشیپ صورت گیرد.

در اولین اقدام و بر اساس اظهارات یکی از مطلعین اسامی دانشجویان درخواست کننده به سفارتخانه های مستقر درمالزی ارسال شده تا سفارت هر کشور دانشجویان بورسیه را شناسایی نماید.

در گام دوم و برای فیلترینگ دانشجویان مامور و حقوق بگیر که غالبا هم ایرانی می باشند "جی اس او" جلسه ای با حضور روسا و معاونین هر دانشکده طی هفته جاری برگزار نمود و از هر دانشکده خواست تا با دقت دانشجویان خود را مورد ارزیابی قرار دهد.

در نهایت نیز تا این لحظه مقرر شده تا بر مبنای قاعده قبلی و پس از کسر دانشجویان بورسیه ثبت نام کننده نامه های آفر از هفته آینده میان دانشجویان خارجی توزیع شود و دانشجویان نیز با مراجعه به دانشکده مجددا تایید دانشکده را مبنی بر نداشتن هرگونه منبع مالی ماهیانه ضمیمه نامه مزبور نمایند و با عودت آن به "جی اس او" پرداخت فیلوشیپ روال خود را مجددا طی نماید.

در عین حال این فرد از دانشجویان خواست تا از هرگونه مراجعه حضوری به "جی اس او" خودداری کنند چرا که در زمان مقرر به همه دانشجویان به طور رسمی چگونگی و مدت انجام کار اعلام خواهد شد.

وی با این استدلال فعلا موضوع کنسل شدن اعطای فیلوشیپ را منتفی دانسته ولی ادامه پروسه مزبور را نیز منوط به تحولات آتی و برخورد دانشجویان نمود.

وی تاکید کرد: ایجاد پروسه عملی برای پرداخت گرنت و فیلوشیپ در سال جاری مبنایی برای سالهای آینده خواهد شد لذا مدیریت سعی دارد تا به بهترین نحو اجرای آن را عملی نماید.

وی درعین حال تصریح کرد: بودجه اختصاص یافته به چهار دانشگاه تحقیقاتی مالزی از جمله یو پی ام در سال 2008 افزایش قابل توجهی یافته است به طوری که تنها یکی از منابع مالی در نظر گرفته شده برای این امر 112 میلیون رینگیت می باشد.

منبع: ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب