پنج شنبه , 2 بهمن 1399
خانه / اخبار ایران / آخرین وضعیت دستور ویژه رئیس جمهور برای تامین تجهیزات دانشگاهها

آخرین وضعیت دستور ویژه رئیس جمهور برای تامین تجهیزات دانشگاهها

بیا تو مالزی -
وزیر علوم در خصوص تامین بودجه تجهیزات دانشگاهها که رئیس جمهوری در سال گذشته در ارتباط با آن دستور ویژه‌ای صادر کرد، گفت: بودجه تجهیزات دانشگاهها تامین شده اما بالفعل شدن آن نیازمند زمان است اما امیدواریم در زمستان امسال به نتیجه مورد نظر دست یابیم…

دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: پس از اینکه اقدامات مربوطه توسط بانک مرکزی انجام می شود باید یک سری طرفهای خارجی پیدا کنیم که یقین داشته باشیم به طور 100 درصد می توانند تجهیزات مورد نظر را برای دانشگاههای کشور خریداری کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: هر چند که پیش از این با شرکتهایی کار می کردیم و آنها نیز در حال حاضر برای کمک به خریداری تجهیزات دانشگاهها اعلام آمادگی کرده اند اما باید با یک اطمینان خاطر بیشتری امور را دنبال کنیم که این امر مقداری زمان بر است.

وی در پیش بینی حداقل زمان لازم برای خرید تجیزات مورد نیاز دانشگاهها گفت: خرید تجهیزات دانشگاهها پس از ابلاغ بانک مرکزی حداقل به مدت 6 ماه طول می‌ کشد.

محمد مهدی زاهدی در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاهها در سال 87 از نظر تجهیزات مورد نیاز به شکوفایی می رسند، گفت: امیدوار هستیم در اوایل زمستان 87 بتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری میزان اعتبار مورد نظر برای خرید تجهیزات دانشگاهها را 299 میلیون یورو اعلام کرد.

به گزارش مهر، رئیس دولت نهم 11 شهریور ماه 1386 به روسای دانشگاههای کشور گفت: این دولت، شما مسئولین دانشگاه را هیچگاه تنها نخواهد گذاشت و تا آخر از فعالیتهای علمی شما حمایت خواهد کرد. به شما قول می دهم تا در اولین فرصت کارگاه ها و آزمایشگاههای دانشگاهها را با کمک شما تجهیز کنیم.

محمود احمدی نژاد در جمع روسای دانشگاههای سراسر کشور و مسئولان دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها خطاب به دکتر واعظ زاده معاون علمی رئیس جمهوری خواستار شد تا زمینه بازدید تمامی روسای دانشگاه ها از پیشرفتهای علمی کشور با هزینه نهاد ریاست جمهوری فراهم شود.

همچنین رئیس جمهوری کشورمان خطاب به وزرای علوم، بهداشت و معاون علمی رئیس جمهوری گفت : "بنده از شما می خواهم تا با اساتید دانشگاه های سراسر کشور بنشینید و در راستای پیشرفتهای علمی تلاش کنید و سعی کنید که همگی در یک راستا حرکت کنید."

رئیس جمهور بار دیگر در 21 آبان ماه 1386 در جمع دانشجویان در دانشگاه علم و صنعت گفت: بنده اینجا اعلام می کنم هر مقدار که به تجهیزات کارگاهی نیاز دارید به ما فهرست دهید تا ما یکجا همه را فراهم کنیم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب