سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / دانستنیها / آقایان و خانم‌ها، خط به خط بخوانید

آقایان و خانم‌ها، خط به خط بخوانید

بیا تو مالزی -

صداقت در یك رابطه دوجانبه به ویژه رابطه زناشویی اصل و پایه استحكام دوستی و عشق می‌باشد…

صداقت پایه و اساس زندگی خانوادگی است. در صورتی‌كه همسران موضوعی را از هم پنهان كنند و یا به دروغگویی رو بیاورند، اعتماد و اطمینان آنان از یكدیگر سلب و زندگی و رابطه زناشویی‌شان با مشكل مواجه می‌شود.
    آیا می‌خواهید طعم شیرین سیب عشق و خلوص را در زندگی خانوادگی خود بچشید؟ پس مقاله زیر را با دقت بخوانید:

    ‌ جملات در زندگی و روابط زناشویی نقش مهمی دارند تا حدی كه در عاقبت و نتیجه روند روابط زن و شوهر می‌تواند تاثیرگذار باشد. پس سعی كنید در جملات خود خلوص و صداقت و روراستی را بگنجانید.
    صداقت را با بی‌گذشت بودن و یا خرده‌گیری، اشتباه نگیرید. اگر بتوانید معنای واقعی صداقت را احساس كنید، زندگی آرام‌تری را سپری خواهید كرد.

    ‌ با احساسات خود نیز روراست باشید و سعی كنید مشكلات و مسائل زندگی را با همسر خود در میان بگذارید حتی اگر تصور می‌كنید كه باعث ناراحتی وی می‌شود. البته باید بدانید كه اگر ارتباط معقولی داشته باشید با مشكلی روبه‌رو نمی‌شوید. پس بهترین روش، روراست بودن و احساس خود را با همسرتان در میان گذاشتن است. اجازه ندهید مصائب در زندگی روی هم انباشته شود و یا آن را به حال خود رها كنید. پس با حقیقت جلو بروید. 

    ‌ قول و قرارتان با عمل‌تان یكی باشد. این مسئله در زندگی خانوادگی می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد.

    ‌ به احساس طرف مقابل احترام بگذارید و با وعده‌های سرخرمن احساسات همسرتان را به بازیچه نگیرید. در صورتی‌كه به همسرتان قول و وعده‌ داده‌اید تا پای جان هم كه شده به انجام آن اقدام كنید و آن را به مرحله عمل برسانید. اگر ناتوان در انجام آن هستید هرگز خود را مكلف به وعده‌های پوچ نكنید.

    ‌ تنها راهی كه می‌توان با همسر خود رابطه صمیمی داشت، گفتن حقیقت است. رابطه حقیقی، فرد عاشق را به حركت وامی‌دارد و یك اتحاد و همبستگی میان دل‌ها به وجود می‌آورد. برای اینكه صمیمیت بیشتری را در خانه خود حكمفرما كنید، باید خلوص و پاكی و حقیقت را در گوشه‌گوشه دل خود بنشانید. باید بدانید كه نگفتن حقیقت به نوعی دروغگویی است كه صرف نگفتن و پنهانكاری می‌شود. پس بهتر است حقایق را در زندگی زناشویی جای دهید. ترس از گفتن دروغ، روح انسان را آزار می‌دهد و فرد دروغگو همیشه در ترس به سر می‌برد.

    لذا اجازه ندهید روحتان با ترس از دروغگویی عذاب بكشد.

    ‌ همدلی و همدردی به معنای واقعی، به زندگی زناشویی چهره زیباتری می‌دهد. گفتار صادقانه به این معناست كه احساسات واقعی خود را به نحوی بیان كنید كه همسرتان بتواند به راحتی شما را درك كند و در عین حال موجب رنجش و دلخوری وی نشود. اگر همسرتان دچار مشكلی شده به سوی او بشتابید و صادقانه با او همدردی كنید. درگفته‌ها و بیان احساس خود صریح و صمیمی باشید و از هر نوع ابهام اجتناب كنید. همدل بودن به معنای واقعی می‌تواند عشق میان طرفین را چندبرابر كند. پس همدل و همراه همسر خود باشید.

    ‌ حتی در شنیدن و نگاه كردن هم باید صادق بود. گاهی پیش آمده كه افكار مشغول و مغشوشی دارید و حوصله حرف زدن با همسرتان را ندارید. بهتر است به صراحت، احساس و موقعیت روحی و روانی خود را با همسرتان در میان بگذارید. بعضی افراد در حالی كه نگاهشان به طرف مقابل است، اما افكارشان جای دیگری پرواز می‌كند و تظاهر می‌كنند كه می‌شنوند اما حواس‌شان در مكان دیگری سیر می‌كند. هر چقدر هم نقش خود را خوب بازی كنید و تظاهر به شنیدن و دیدن داشته باشید، مطمئنا طرف مقابل متوجه بی‌توجهی شما خواهد شد و همین مسئله سبب كدورت و دلگیری‌اش می‌شود. در هر زمان اگر حوصله شنیدن حرف‌های همسرتان را ندارید، صراحتا با بیان توام با صمیمت و مهربانی وی را از حالت و موقعیت خود آگاه سازد و به او قول دهید در اسرع وقت بعد از این‌كه مثلا خستگی‌تان برطرف شد حاضر به شنیدن حرف‌هایش هستید.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

عزت پایدار, برای مردی که به بازیگری آبرو داد

بیا تو مالزی - انتظامی بازیگری با هوش و با شخصیت بود هنرمندی صاحب سلیقه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب