سه شنبه , 7 بهمن 1399
خانه / اخبار مالزی / آماده یک زلزله شدید باشید

آماده یک زلزله شدید باشید

بیا تو مالزی -

دپارتمان هواشناسی مالزی نسبت به وقوع یک زلزله شدید هشدار داد…

دپارتمان هواشناسی مالزی با انتشار بیانیه‌ای در خصوص قوع یک زلزله مهیب در استان پادانگ در سوماترای اندونزی ابراز نگرانی کرده است.

به گفته این دپارتمان زلزله فوق می‌تواند در هر زمانی به وقوع بپیوندد و در این صورت زیان‌های جبران ناپذیری بر جای خواهد گذاشت. مالزیایی‌ها باید خود را برای مواجهه با این زلزله آماده کنند زیرا به اعتقاد دانشمندان وقوع آن در هر زمانی ممکن است.

دکتر مهد روسیدی چه عباس، رییس دپارتمان هواشناسی مالزی در این خصوص گفت: ما نگران هستیم زیرا پادانگ اندونزی به ما خیلی نزدیک است. زلزله اخیر در استان آچه با ایالت پنانگ 800 کیلومتر فاصله داشت اما اگر این زلزله ویرانگر در استان پادانگ روی دهد فاصله آن با کوالالامپور تنها 300 کیلومتر است.

وی تصریح کرد: اگر این زلزله هم قدرت 8.5 ریشتری داشته باشد شدت آن در کوالالامپور بیشتر حس خواهد شد.

وی افزود: فعالیت‌های زمین‌لرزه‌ای اخیر در منطقه باعث شده است تا زلزله‌های شدیدی رخ دهد و این تکانه‌ها بر شدت فشارها بر گسل پادانگ خواهد افزود، جائیکه صفحه هندو استرالیا به صفحه اوراسیا متصل شده است.

وی تاکید کرد: اکنون دانشمندان نگران این گسل هستند زیرا زلزله اخیر فشارها بر این گسل را افزایش داده و باعث شده است تا سرعت وقوع زلزله تشدید شود. ما نگران این هستیم که زلزله اخیر باعث تخلیه انرژی نشده باشد و تنها فشار مضاعفی بر این گسل وارد کرده باشد. در این صورت زلزله پادانگ با قدرت بیشتری به وقوع خواهد پیوست.

 

منبع:توریست آنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب