دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / آمریكا خواستار توازن در مذاكرات تجارت آزاد با مالزی شد

آمریكا خواستار توازن در مذاكرات تجارت آزاد با مالزی شد

بیا تو مالزی -

سامانه اینترنتی "بیزینس تایمز" از درخواست اخیر آمریكا برای متوازن شدن مذاكرات مربوط به "تجارت آزاد" با مالزی خبر داد…

به گزارش روز دوشنبه این سامانه، "باربارا ویسل" سرپرست مذاكره‌كنندگان دولت آمریكا با مالزی ضمن اعلام این مطلب افزود: زمانی كه مذاكرات مربوط به انعقاد توافقنامه تجارت آزاد (‪ (FTA‬میان واشنگتن و كوالالامپور تكمیل و نهایی شود، دولت آمریكا مراحل تصویب قانونی آن را مهیا خواهد كرد.

وی در حالی كه اولویت مهم كنونی را ایجاد توازن، تكمیل و تقویت این مذاكرات ذكر كرد، اهمیت دادن به این اولویتها را در انعقاد هر چه زودتر توافقنامه تجارت آزاد میان مالزی و آمریكا موثر دانست.

ویسل كه درعین حال معاونت نمایندگی تجاری آمریكا در منطقه جنوب شرق آسیا را برعهده دارد نیز درباره حمایت آتی كنگره ایالات متحده و نیز مجلس قانون – گذار مالزی از انعقاد توافقنامه تجارت آزاد میان دو كشور به لحاظ همه جانبه بودن آن، ابراز اطمینان كرد.

بنابراین گزارش، ششمین دور مذاكرات آمریكا و مالزی در مورد توافقنامه تجارت آزاد در ‪ ۱۴‬ژانویه سال آینده میلادی (‪ ۲۴‬دیماه ‪ (۸۶‬برگزار خواهد شد.

پنجمین دور گفت وگوهای دو طرف در مورد انعقاد توافقنامه یاد شده در ‪۳۱‬ مارس (‪ ۱۱‬فروردین) سال جاری برگزار شد.

به گزارش بیزینس تایمز، اگر چه مذاكرات آمریكا و مالزی در مورد انعقاد توافقنامه تجارت آزاد همچنان ادامه‌دارد،اما گروههای حمایت از مصرف‌كنندگان در مالزی نیز از سوی دیگر همچنان به طرح سوالات خود در مورد تبعات اجتماعی – اقتصادی جانبی این توافقنامه به كشورشان ادامه می‌دهند.

برهمین اساس، نگرانیها در مورد احتمال زیان دیدن كشاورزان شالیكار به لحاظ توسعه واردات برنج از آمریكا با عقد توافقنامه تجارت آزاد میان دو كشور همچنان وجود دارد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب