خانه / اخبار جهان / آمریکا یک سنگاپوری را به اتهام دورزدن تحریم های ایران به 40 ماه زندان محکوم کرد

آمریکا یک سنگاپوری را به اتهام دورزدن تحریم های ایران به 40 ماه زندان محکوم کرد

بیا تو مالزی - به گزارش بیا تو مالزی از ایرنا آمریکا مردی سنگاپوری را به اتهام دور زدن تحریم های ناعادلانه کاخ سفید علیه جمهوری اسلامی ایران و صادرات حدود 10 سال پیش تجهیزات رادیویی به کشورمان به 40 ماه زندان محکوم کرد.
به گزارش ایرنا، ‘لیم یونگ نام’ سنگاپوری که با نام ‘استیون لیم’ شناخته می شود و فروردین ماه سال گذشته توسط اندونزی تحویل آمریکا شد، ماه دسامبر گذشته در واشنگتن متهم به دورزدن تحریم های آمریکا و صادرات این تجهیزات از طریق سنگاپور به ایران شد.
به گفته مقام های آمریکایی، وی به همراه چند تن دیگر متهم هستند سال 2007 زمینه صادرات حدود 6 هزار دستگاه دریافت کننده رادیویی در پنج محموله به ایران را فراهم کرده اند.
وزارت دادگستری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد ‘لیم’ و همکاران وی، سنگاپور را به عنوان مقصد نهایی این تجهیزات الکترونیکی اعلام کرده بودند، اما این تجهیزات را به ایران فرستادند.
تارنمای شبکه خبر آسیا وابسته به سنگاپور روز جمعه به نقل از وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد این سنگاپوری و همدستانش از محدودیت ارسال کالا با منشاء آمریکا به ایران آگاه بودند.
‘لیم یونگ نام’ که اکتبر سال 2014 در ‘باتم’ و جزایر ‘ریو’ اندونزی بازداشت شده بود حدود یکسال پیش تحویل آمریکا شد.
تحویل این تبعه سنگاپور به اتهام دور زدن تحریم های آمریکا و صادرات تجهیزات رادیویی به ایران به دنبال دستور اول فوریه سال گذشته میلادی و درخواست مقامات آمریکا از ‘جوکو ویدودو’ رئیس جمهوری اندونزی انجام شد.
کنسولگری سنگاپور در ‘باتم’ اندونزی تلاش داشت این شهروند خود را از اندونزی به سنگاپور بازگرداند و دادگاه سنگاپور پیش از آن استرداد ‘لیم یونگ نام’ 42 ساله به آمریکا را رد کرده بود.
آمریکا آبان ماه سال 1390 چهار سنگاپوری و یک ایرانی را متهم کرد تحریم های این کشور علیه ایران را دور زده و دستگاه های رادیویی به کشورمان ارسال کرده اند.
‘لیم یونگ نام’، ‘ونگ لن’، ‘لیم کو سینگ’ و ‘هیا سو گان بنسون’ متهمان سنگاپوری بودند.
تجهیزاتی که آمریکا ادعا می کند این سنگاپوری ها به ایران صادر کرده اند در تجهیزات رایانه ای شبکه های خانگی و اداری استفاده می شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب