چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / آیت‌الله حائری: انسان، طاهر پای اینترنت ‌می نشیند،نجس بلند می‌شود!

آیت‌الله حائری: انسان، طاهر پای اینترنت ‌می نشیند،نجس بلند می‌شود!

بیا تو مالزی -

در ورزشی که از انسان یک شکلک با ماهیچه‌های بزرگ و ناجور می‌سازد، به بن‌بست می‌رسیم. وی بر ضرورت توجه به عوارض بهداشتی و درمانی در ورزش تأکید کرد و گفت: به مسئولان تربیت‌بدنی عرض می‌کنم اگر ورزش عوارض خاصی برای سلامت جسم و لو در 30 سال بعد داشته باشد، خائن هستید اگر مانع از آن نشوید…

امام جمعه شیراز گفت: نمی‌توان از مربی تربیتی بدون اردوگاه، کتاب و امکانات انتظار داشت که به اهداف اول شهید رجائی در آموزش خداپرستی و دیانت به دانش‌آموزان، موفق باشد تا آقای حاجی(وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات) در وزارت آموزش و پرورش آن را زائد تلقی نکند.

به گزارش ایسنا، منطقه فارس، آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی، در جمع مدیران گروه‌های تربیت‌بدنی و تندرستی سازمان‌های آموزش و پرورش سراسر کشور در شیراز، با اشاره به داستان‌های عبرت‌آموز قرآن کریم گفت: خداوند در پیامبری به نام طالوت که برای قوم بنی‌اسرائیل برگزیده، بجای ثروت و ملک، دو موضوع سعه دانش و سلامت جسم و توانمندی بدنی قرار داد.

وی با بیان اینکه پیروزی انسان ناشی از چیره شدن بر هوای نفس است، گفت: انسان‌ها لازم نیست برای پیروزی در اکثریت باشند بلکه با غلبه بر هوای نفس به راحتی می‌توان به پیروزی رسید.

امام جمعه شیراز گفت: مال و ثروت برای حکومت و مردم لازم بوده و دارای اهمیت است اما نسبت به کسی که قرار است رهبر یک جریان باشد، اشکالی ندارد که از تهی‌دستان باشد. مهم این است که رهبری دانش فنی یعنی علم و تندرستی داشته باشد.

نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری گفت: بسط در جسم یعنی اینکه فرد دارای طاقت و توان گسترده برای کار کردن در طول شبانه‌روز باشد و برای تحمل مشقت‌ها تحمل داشته باشد.

آیت‌الله حائری شیرازی با اشاره به سیره امام علی(ع) گفت: امام علی(ع) خود را مثل درختان بیابانی تربیت کرده بود که به یک باران سالانه قانع هستند اما نسبت به درختان جنگلی و بوستانی مقاوم‌تر بوده و دارای آتش گسترده‌تر هستند.

امام جمعه شیراز با اشاره به شرایط کشور پس از انقلاب اسلامی گفت: تربیت‌بدنی باید مثل صدا و سیما و ارشاد در جمهوری اسلامی متفاوت با دوران رژیم سابق باشند چرا که صدا و سیما و ارشاد، امید رژیم سابق بودند که مردم را به دست‌نشاندگی اجانب قانع کنند و تربیت‌بدنی رژیم پهلوی هم برای همین هدف بود.

وی افزود: بی‌عفتی، بی‌عزتی، آلودگی و کثافت‌کاری در تربیت‌بدنی گذشته موج می‌زد. اینکه بچه، به استخر و سالن‌های سرگرمی پاك می‌رفت و بیمار اخلاقی برمی‌گشت و جوان پای صدا و سیما، مؤمن می‌نشست و کافر و فاسق بلند می‌شد، همان‌گونه که اینترنتی که هم‌اکنون از دست ما خارج است، انسان طاهر پای آن می‌نشیند و نجس بلند می‌شود.

وی گفت: تربیت‌بدنی در گذشته نوعی پیروزی دلخوش کننده در مقابل شکست‌ها و عقب‌ماندگی‌های کشور بود و بجای اینکه اذهان درگیر مشکلات و مسائل جامعه باشد، دغدغه پیروزی تیم خود و شکست تیم مقابل داشتند.

وی با اشاره به اصول نظام اسلامی گفت: در جمهوری اسلامی هم دو تیم قرمز و آبی داریم و صدا و سیما زمینه‌چینی می‌کند تا بجای 10 هزار نفر، 100 هزار نفر در ورزشگاه حضور یابند. منتهی رژیم سابق در سرم‌های خود بی‌غیرتی و بی‌همتی را به مردم تزریق می‌کرد و ما باید غیرت، همت، اتصال و اهتمام و شهامت و تقوی در این سرم‌ها تزریق کنیم.

امام جمعه شیراز بر ضرورت توجه به تقوی در بین ورزشکاران تأکید کرد و گفت: اگر جوانی بداند اعضای تیمی که از آن هواداری می‌کند، نماز می‌خوانند، نماز به عنوان یک عامل عقب‌ماندگی و شکست در ذهن او تبرئه می‌شود.

وی گفت: دیگران فقط در ورزش می‌خواهند برنده شوند ولو اینکه بازیکنی را از کشور دیگری بخرند و در این صورت هرکه بیشتر پول خرج کند، برنده می‌شود اما این راه بن‌بست است.

آیت‌الله حائری شیرازی گفت: باید بجای پول از همان چیزی استفاده کرد که رزمندگان را سال‌ها به جبهه‌ها کشاند که همه چیز خود را در جبهه‌ها از دست بدهند و سال‌ها با این وضعیت کار و زندگی می‌کنند.

رئیش شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به تأثیر اقدامات "حسین رضازاده"، قهرمان وزنه‌برداری المپیك و جهان، در ترویج فرهنگ اهل‌بیت(ع) به هنگام بلند کردن وزنه، گفت: آیا امکان ندارد همان رزمندگان به جبهه‌های فوتبال با انگیزه الهی وارد شوند، تا نماز و اعتقادات دینی را به ورزش پیوند دهیم و به یک بسیجی پاک و متدین، شاخه‌ای از فوتبال پیوند بزنیم و یا به کسی که پایه او فوتبال است اعتقادات دینی را پیوند بزنیم؟

وی گفت: هم می‌شود به کسی که از ریشه و خانواده عاشق فوتبال است، شاخه دین پیوند بزنیم و هم می‌شود به کسی با روحیات دینی و بسیجی، ورزش را پیوند بزنیم، محصول بهتری برداشت می‌شود.

وی ادامه داد: آقای غلام پیروانی به روحیات دینی خود، پیوند فوتبال زده است و از این مرد بهتر نتیجه گرفته‌ایم که آقای پروین می‌گوید باید مجسمه طلا از پیروانی بسازیم.

به گزارش ایسنا، عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در ورزشی که از انسان یک شکلک با ماهیچه‌های بزرگ و ناجور می‌سازد، به بن‌بست می‌رسیم.

وی بر ضرورت توجه به عوارض بهداشتی و درمانی در ورزش تأکید کرد و گفت: به مسئولان تربیت‌بدنی عرض می‌کنم اگر ورزش عوارض خاصی برای سلامت جسم و لو در 30 سال بعد داشته باشد، خائن هستید اگر مانع از آن نشوید.

وی گفت: تربیت‌بدنی اسلامی این است که انسان 80 سال سالم زندگی کند. مثل امام خمینی(ره) که در بیش از 80 سال زندگی، سالم زیستند و خیلی درست راه رفتند.

وی ادامه داد: تربیت بدنی اسلامی یعنی اینکه انسان در 63 سالگی تازه مثل یک جوان قدرت تفکر و حرکت داشته باشد.

امام جمعه شیراز گفت: برنده نهائی، کندروهای اول مسابقه هستند در حالی‌که ما بچه‌ها را به گونه‌ای تربیت می‌کنیم که در همان دوران کودکی انرژی خود را از دست می‌دهند و در جوانی و میانسالی نوآوری خود را گم می‌کنند.

آیت‌الله حائری شیرازی گفت: انسان باید با عشق ورزش کند و از آن لذت ببرد و از شتاب بپرهیزد.

وی با بیان اینکه نوابغ از آرامترین افراد جامعه هستند، گفت: ما بند صنعت را بجای اینکه به کمر خود ببندیم به گردن خود می‌بندیم چراکه بجای پیاده‌روی از ماشین استفاده می‌کنیم و تربیت بدنی باید در عصر جدید از جوان کار بکشد تا انرژی‌هایی که از بدن او خارج نشده، خارج کند.

امام جمعه شیراز گفت: بند صنعتی که قرار بود ما را از تاریکی کمبود، به روشنائی دارایی رهنمون کند، حالا به بندی در گردن و گلوی ما تبدیل شده تا سلامتی خود را از دست بدهیم.

وی گفت: مردم را به حمایت از قرمز و آبی تشویق کردن عیبی ندارد اما باید در این حمایت نوعی خدمت به مملکت و تقوا و شهامت و همکاری نهفته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس افزود: در تربیت‌بدنی باید عشق و عطش به کار و ورزش، به دانش‌آموز آموزش داده شود.

وی با اشاره به اهداف شهید رجایی برای راه‌اندازی امور تربیتی گفت: نمی‌توان از مربی تربیتی بدون اردوگاه و کتاب و امکانات انتظار داشت که به اهداف اول شهید رجائی در آموزش خداپرستی و دیانت به دانش‌آموزان، موفق باشد تا آقای حاجی (وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات) در وزارت آموزش و پرورش آن را زائد تلقی نکند.

وی گفت: در امور تربیتی و تربیت‌بدنی در کنار توسعه علم و دانش، باید به دنبال افزایش توان روحی و جسمی فرد برای پذیرش مسئولیت‌ها باشیم. 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب