دوشنبه , 10 آذر 1399
خانه / اخبار ایران / ابطال گذرنامه مسافران حامل موادمخدر

ابطال گذرنامه مسافران حامل موادمخدر

بیا تو مالزی -

قاچاق مواد مخدر به هر میزان موجب ابطال گذرنامه و از 1 تا 5 سال ممنوع ‌الخروجی می‌شود…

رئیس پلیس فرودگاه های کشور، از آمادگی کامل پلیس فرودگاه برای خدمات رسانی به حجاج عمره مفرده خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ حیدری در کارگاه آموزشی مدیران پلیس فرودگاه های کشور با اشاره به اینکه پلیس عربستان در سه سال گذشته، هیچ زائر حج عمره و تمتع را دستگیر نکرده است، افزود: این موفقیت، حاصل تلاش و حضور پر رنگ پلیس فرودگاه ها در جلسات توجیهی کاروان ها، آموزش همگانی، تبلیغات و هشدارهای پلیسی است.

وی با اشاره به  ماده 17 قانون مبارزه با مواد مخدر گفت: بر طبق این قانون، چنانچه هر تبعه ایرانی با هر قصدی اقدام به حمل یا قاچاق مواد مخدر به هر میزان کند و در فرودگاه ‌های کشور دستگیر شود گذرنامه وی باطل و از یک سال تا 5 سال ممنوع ‌الخروج می‌شود.

سردار حیدری افزود: برای بار دوم، چنانچه فرد به هر مقداری که مواد مخدر داشته باشد اگر در پرواز خارجی دستگیر شود گذرنامه وی باطل و از 5 تا 15 سال ممنوع‌ الخروج می ‌شود.

وی گفت:  در صورتی که در پروازهای داخلی و خارجی اعم از سیاحتی و زیارتی حتی اگر یک گرم مواد مخدر کشف شود مسافر از ادامه سفر بازخواهد ماند و در صورتی که پرواز خارجی باشد، گذرنامه و ویزای وی باطل می‌شود.

رئیس پلیس فرودگاه های کشور با بیان اینکه حمل متادون بدون مجوز در پروازهای داخلی جرم محسوب می شود و مجازات دارد، گفت: این گروه از مسافران فقط در صورت داشتن کارت درمان از کلینک‌های خودمعرف وزارت بهداشت و درمان و یا سازمان بهزیستی می‌توانند با خود متادون حمل کنند.

سردار حیدری افزود: در پروازهای خارجی، متادون کشف شده ضبط می‌ شود زیرا در برخی کشورها از جمله کشورهای حاشیه خلیج ‌فارس متادون را معادل روانگردان ها می‌‌ دانند.

رئیس پلیس فرودگاه های کشور با اشاره به نوسازی و بازسازی دستگاه های کمک بازرسی فرودگاه از قبیل بادی اسکنر، بیوسنسور، گیت ری، آموزش ماموران پلیس در 17 فرودگاه کشور و آشنایی آنها با انواع جاسازی موادمخدر گفت: با توجه به پیچیدگی جاسازی موادمخدر، پلیس با دقت عمل و نصب دستگاه های پیشرفته نسبت به کشف و ضبط مواد اقدام خواهد کرد.

 

منبع:عصر ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب