پنج شنبه , 9 بهمن 1399
خانه / اخبار مالزی / اتحاد اعراب بر علیه دانشجویان ایرانی در دانشگاه یوپی ام

اتحاد اعراب بر علیه دانشجویان ایرانی در دانشگاه یوپی ام

بیا تو مالزی -

دفتر دانشجویان بین الملل دانشگاه یوپی ام به همین دلیل کلیه پیشنهادات دانشجویان ایرانی را مبنی بر افزایش سهمیه … حسن سلیمانی نماینده دانشجویان ایرانی دانشگاه یوپی ام از اتحاد دانشجویان عرب بر علیه دانشجویان ایرانی در این دانشگاه خبر داد و افزود: دفتر دانشجویان بین الملل دانشگاه یوپی ام به همین دلیل کلیه پیشنهادات دانشجویان ایرانی را مبنی بر افزایش سهمیه و تعویق انتخابات انجمن دانشجویان بین المللی را رد کرده است.

سلیمانی گفت: در حالی که بیش از 540 دانشجوی ایرانی هم اکنون در دانشگاه یوپی ام تحصیل می کنند و جمع کثیری نیز در ابتدای ترم آینده به آنها اضافه خواهد شد، ولی ایرانی ها تنها حق انتخاب یک نماینده برای انجمن را دارند و این درحالی است که یکی از کشورهای عربی نیز با داشتن تنها سه نفر دانشجو نیز یک نماینده در این انجمن دارد.

وی با اشاره به این که بر اساس قوانین موجود، هر کشور تنها می تواند یک نماینده در انجمن دانشجویان بین المللی دانشگاه پوترا داشته باشد، یادآور شد: به همین دلیل هم هشت نماینده از کشورهای عرب و یک نماینده از ایران و پاکستان و بنگلادش در این انجمن حاضر شده اند.

نماینده دانشجویان ایرانی گفت: وجود هشت نماینده از کشورهای عربی باعث شده تا همواره رئیس انجمن که با رای نمایندگان منتخب برگزیده می شود نیز از میان دانشجویان عرب باشد و حق دانشجویان ایرانی این دانشگاه همواره پایمال شده است.

وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس گروه دانشجویان ایرانی دو پیشنهاد تعویق انتخابات و افزایش سهمیه را به دفتر دانشجویان بین المللی ارائه داد که هر دو پیشنهاد با فشارهای وارده از سوی رئیس و اعضای انجمن رد شد.

سلیمانی با اشاه به این که در حال حاضر اکثر دانشجویان ایرانی در مالزی نیستند یادآور شد: به همین دلیل نیز ائتلاف اعراب اجازه تعویق انتخابات تا بازگشت ایرانی ها به دانشگاه را نمی دهد.

وی تاکید کرد: هم اکنون بسیاری از دانشجویان ایرانی پیشنهاد تحریم انتخابات را مطرح کرده اند که در نهایت باید با توجه به نظر جمع دانشجویان ایرانی نسبت به آن تصمیم گیری کرد.

طی سالهای اخیر جمع کوچک دانشجویان یمنی با اتحاد و حمایت دیگر دانشجویان کشورهای عربی توانسته اند همواره انجمن دانشجویان بین المللی دانشگاه پوترا را در دست بگیرند. این انجمن به عنوان یک سازمان غیر دولتی با دانشگاه پوترا همکاری دارد و از بودجه واعتبارات مخصوص این دانشگاه بهره می برد.

این در شرایطی است که با ورود دانشجویان چندی از کشور عربستان وضعیت دانشجویان عرب در این دانشگاه بیش از پیش نیز بهبود خواهد یافت.

منبع : ایران مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب