خانه / اخبار مالزی / احتمال انصراف نخست وزیر مالزی از شرکت در اجلاس آ.سه.آن

احتمال انصراف نخست وزیر مالزی از شرکت در اجلاس آ.سه.آن

بیا تو مالزی -

نخست وزیر مالزی گفت احتمال دارد در اجلاس سالانه سران اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) شرکت نکند…به گزارش روز جمعه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، عبدالله احمد بداوی در جمع خبرنگاران در عین حال افزود: وی هنوز در این زمینه تصمیم قطعی نگرفته است.

بنا به این گزارش، نخست وزیر مالزی ادامه نشست ویژه پارلمان این کشور برای بررسی تشکیل کمیسیون ضد فساد را که تا 18 دسامبر ادامه خواهد داشت، علت احتمال عدم شرکت در این نشست اعلام کرد.

این گزارش می افزاید: در صورت تصمیم نخست وزیر مالزی مبنی بر عدم شرکت در این اجلاس، یک مقام عالیرتبه به نمایندگی از این کشور در نشست سران آ.سه.آن حضور خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، تایلند در ماه ژوئیه سال جاری ریاست دوره ای اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) را از سنگاپور تحویل گرفت و قرار است نشست سالانه آتی سران این اتحادیه 14 الی 18 دسامبر (24 الی 28 آذر) در تایلند برگزار شود.

چهاردهمین نشست سالانه سران اتحادیه آ.سه.آن از آن جهت دارای اهمیت است که با تصویب منشور قانون اساسی این اتحادیه از سوی تمامی کشورهای عضو بررسی و گزینش راهکارهای اجرایی آن در دستور کار اجلاس چهاردهم سران قرار می گیرد.

10 کشور مالزی، اندونزی، سنگاپور، تایلند، ویتنام، برونئی دارالسلام، فیلیپین، میانمار، کامبوج و لائوس اعضای اتحادیه آ.سه.آن را تشکیل می دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب