خانه / اخبار ایران / احمدی نژاد: من خود نماد تغییرم

احمدی نژاد: من خود نماد تغییرم

بیا تو مالزی - محمود احمدی نژاد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران به عنوان سالم ترین، زیباترین و آزادترین انتخابات در جهان نام برده و در پاسخ به کسانی که می گویند میلیون ها نفر در ایران خواستار تغییرند، خود را نماد تغییر دانسته است.

آقای احمدی نژاد در سخنانی که به طور مستقیم از تلویزیون ایران پخش شد، این انتخابات را آغاز جدیدی برای ایران و جهان دانست و به نقل بعضی سران کشورها از آن به عنوان “منشاء تحولات بزرگ در جهان” نام برد.

به گفته آقای احمدی نژاد بالاترین میزان دموكراسی جهان در انتخابات ریاست جمهوری ایران رقم خورد.

او همچنین از تغییرات در کابینه وزیران خبر داد و گفت “تغییرات قابل توجهی” در ترکیب دولت در دوره جدید به وجود خواهد آمد.

آقای احمدی نژاد همچنین “دشمنان” را به دخالت در ناآرامی های پس از انتخابات در ایران متهم کرد و گفت: ” دشمنان ما از یک طرف به کمک ملت ایران ابراز نیاز و درخواست گفتگو و از طرفی درامور داخلی ما دخالت می کنند که این تناقض آشکار است.”

سخنرانی تلویزیونی محمود احمدی نژاد در حالی انجام که سه تن از رهبران اصلاح طلبان در دیدار با یک دیگر بر ضرورت خاتمه فضای شدید امنیتی موجود تاکید کردند.

محمد خاتمی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی در این دیدار همچنین خواستار پایان موج دستگیری ها و آزادی بازداشت شدگان شدند.

‘آزادترین انتخابات’

محمود احمدی نژاد در سخنان خود انتخابات ریاست جمهوری امسال ایران را آزادترین انتخابات در نوع خود دانست و گفت: “در هیچ جای جهان مبانی استقرار حاکمیت در انتخابات به چالش کشیده نمی شود اما در این انتخابات برای هیچ کس هیچ محدودیتی در اظهار نظر، انتقاد و در مدنظر قرار دادن، ایجاد نشده بود.

او ادامه داد: “این انتخابات هم برای نامزدها و یارانشان و هم ملت ایران آزادترین انتخابات جهان بود و بالاترین نصاب دموکراسی در آن رقم خورد.”

این انتخابات هم برای نامزدها ویارانشان و هم ملت ایران آزادترین انتخابات جهان بود و بالاترین نصاب دموکراسی درآن رقم خورد

محمود احمدی نژاد

آقای احمدی نژاد با رد سخنان منتقدان که آرای مخالفان او را به معنی خواسته آنها برای تغییر دانسته اند، خود را نماد تغییر دانست.

آقای احمدی نژاد گفت: “می‌گویند 13 میلیون نفر از مردم ایران تغییر می‌خواهند اما من می‌گویم 40 میلیون نفر از مردم ایران تغییر می‌خواهند و بنده خودم نماد تغییر اساسی در ساختارها و رفتارها هستم.”

او درباره حضور گسترده شهروندان در انتخابات گفت: ” مردم با مشارکت 85 درصدی در انتخابات 22 خرداد شرکت کردند،‌ مطمئن هستم اگر امکانات فراهم می بود بیش از این رقم در انتخابات شرکت می‌کردند.”

آقای احمدی نژاد ضمن متهم کردن “دشمنان مستکبر” به دخالت در امور داخلی ایران گفت آنها می خواستند اقتدار مردم را ضعیف کنند.

او گفت: ” آنها کارهای بدی کردند و برخی مردم ما نیز آسیب دیدند؛ البته برخی ها متأسفانه با آنها همکاری کردند. امروز دشمنان ما از یک طرف به کمک ملت ایران ابراز نیاز و درخواست گفتگو و از طرفی در امور داخلی ما دخالت می کنند که این تناقض آشکار است.”

آقای احمدی نژاد همچنین از تغییرات در دولت خبر داد و گفت:” ساختار دولت باید متناسب با نیاز امروز تغییر کند و من عملکردها، برنامه‌ها ونیازها را بررسی کرده ام، باید در دولت تغییراتی ایجاد کرد و این تغییرات قابل توجه خواهد بود.”

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب