سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / احمد بداوی :سرمایه‌گذاران خاورمیانه به مشاركت درطرح‌های مالزی علاقه‌مندند

احمد بداوی :سرمایه‌گذاران خاورمیانه به مشاركت درطرح‌های مالزی علاقه‌مندند

بیا تو مالزی -

نخست وزیر مالزی از علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران خاورمیانه‌ای برای مشاركت در "طرحهای توسعه‌ای" این كشور خبر داد…

به نوشته روز چهارشنبه روزنامه "نیواستریتز تایمز" چاپ مالزی، "عبدالله احمد بداوی" ضمن اعلام این مطلب ، افزود: تاكنون شماری از كشورهای عربی خاورمیانه برای مشاركت در اجرای طرحهای توسعه‌ای در "منطقه اقتصادی شرق مالزی" ابراز علاقه نشان داده و خواستار توسعه همكاری خود با كوالالامپور از طریق سرمایه‌گذاری در این طرحها شده‌اند.

وی كه در آیین گشایش "منطقه اقتصادی ساحل شرقی" مالزی (‪ (ECER‬در ایالت "ترنگانو" این كشور سخن می‌گفت، همچنین از بررسی‌های جاری دولت مالزی برای پاسخ به درخواست كشورهای خاورمیانه علاقه‌مند به مشاركت درسرمایه‌گذاری در این منطقه اشاره كرد.

نخست وزیر مالزی منطقه اقتصادی ساحل شرقی مالزی را ازجمله مناطق مهم توسعه اقتصادی این كشور خواند و تاثیر مثبت بازگشایی این منطقه را در سیر صعودی چند روز اخیر بازار سهام این كشور متذكر شد.

بنابه این گزارش ،طرحهای توسعه‌ای منطقه اقتصادی شرق مالزی شامل ‪ ۲۲۷‬طرح در حوزه‌های توسعه زیرساخت، گردشگری، آموزش، تولیدات كارخانه‌ای، صنعت نفت و گاز و كشاورزی است.

برهمین اساس، دولت مالزی پیش بینی كرده است كه این طرحها بتواند در جذب ‪ ۱۲‬میلیارد رینگیت سرمایه‌گذاری خارجی و نیز ایجاد ‪ ۵۶۰‬شغل تازه تا سال ‪ ۲۰۲۰‬میلادی در این كشور موثر باشد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب