یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / اخبار ایران / اخبار جدید معافیت سربازی

اخبار جدید معافیت سربازی

بیا تو مالزی -

معافیت كلیه فرزندان ذکور شهدا و جاویدالاثران…

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مطابق قانون جدید خدمت وظیفه عمومی، كلیه فرزندان ذكور شهدا و جاویدالاثران از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

سردار سیدحمید صدرالسادات با اشاره به تغییرات قابل ملاحظه در معافیت فرزندان ایثارگران در قانون جدید خدمت وظیفه عمومی گفت: در این قــــانون كلیه فرزندان ذكور شهدا و جاویدالاثران از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

وی افزود: به ازای هر 24 ماه آزادگی، 25 درصد جانبازی و 30 ماه ســابقه حضور درجبهه هر یك از والدین نیز یكی از فرزندان ذكور آنان معاف می‌شوند و در مورد معافیت كسانی كه مدت حضور در جبهه یا مدت آزادگی و اسارت آنان به تنهایی در حد معافیت یك فرزند ذكور آنها نیست، درصد جانبازی و مدت حضور در جبهه و مدت اسارت آنان تجمیع و محاسبه می‌شود.

صدرالسادات گفت: در این قانون به ازای هر شهید یا جاویدالاثر یك برادر می تواند از خدمت دوره ضرورت معاف شود و همچنین آزادگان با حداقل 24 ماه اسارت یا جانبازان با حداقل 25 درصد جانباری كه فاقد فرزند پسر هستند نیز می‌توانند یك برادر خود را از انجام خدمت دوره ضرورت معاف كنند.

وی افزود: یك فرزند خوانده قانونی ذكور جانبازانی كه برابر گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگران صاحب فرزند نمی‌شوند از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

 

منبع:خبرگزاری ایلنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب