پنج شنبه , 1 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / اختلال جدی در پرواز ایران ایر از کوالالامپور

اختلال جدی در پرواز ایران ایر از کوالالامپور

بیا تو مالزی -

بنا بر تماس مسافران معطل مانده در فرودگاه بین المللی کوالالامپور ، پرواز دوشنبه صبح ایران ایر از کولالامپور پس از برخاستن از فرودگاه KLIA به دلیل نقص فنی در موتور هواپیما مجبور به مراجعت به این فرودگاه شده است و تا لحظه انتشار این خبر نیز مسافران بیچاره در فرودگاه سرگردان هستند. اغلب این مسافران برای تعطیلات نوروز به مالزی سفر کرده اند…ایرادات پرواز ایران ایر به مالزی در ماههای اخیر به کرات مشکلاتی را برای مسافران ایجاد کرده است. ظاهراً جای نگرانی نیست چراکه در نهایت با سقوط هواپیماهای فرسوده مشکلات آنها نیز خاتمه خواهد یافت. یکی از مسولین مربوطه چندی پیش در واکنش به اعتراضات مسافران به تاخیر های مکرر و معمول گفته بود مسافران نباید انتظارات بیجا داشته باشند.

مورد عجیب دیگر نقص سیستم سوخت رسانی فرودگاه امام خمینی ( ره ) می باشد. به گونه ای که پرواز های بامداد دوشنبه پس از سوار کردن از فرودگاه امام ابتدا به فرودگاه مهر آباد پرواز کرده اند و پس از سوختگیری به سمت مقاصد اصلی رفته اند. خبری مبنی بر ادامه یا رفع این مشکل عجیب نیز در دست نیست. به همین دلیل پرواز ماهان به کوالالامپور در روز دوشنبه با حدود 3 ساعت تاخیر به مقصد رسید. یکی از مسافران شوخ طبع راه حل را عرضه بنزین آزاد هواپیما در یکی از پمپ بنزین های بزرگراه تهران –  قم عنوان کرد. البته وی استفاده از کارتهای هوشمند سوخت را نیز در حل چنین مشکلی بی تاثیر ندانست.

بنابر آمار جمع آوری شده توسط یک موسسه خصوصی حدود 65% مسافرتهای ایرانیان به مالزی از طریق خطوط هواپیمایی خارجی انجام میشود. این در شرایطی است که استفاده از پرواز های خارجی به دلیل توقف در فرودگاههای جنوب خلیج فارس معمولاً زمان بیشتری از مسافر تلف می کند اما مسافران این پروازها معمولاً به دلیل آرامش خاطر و امنیت بیشتر از پرواز با ایران ایر اجتناب میکنند. از نظر هزینه نیز پروازهای خارجی بعضاً ارزانتر هستند.

ظاهراً هواپیمایی ماهان با داشتن امکانات بهتر مدتیست برای گرفتن اجازه پرواز به مالزی تلاش می کند اما به دلایل نا معلوم هنوز چنین اجازه ای از جانب مقامات کشورمان صادر نشده است. بنا بر شایعات ایران ایر مخالف ورود ماهان به بازار مالزی است.

منبع : ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب