خانه / اخبار ایران / ارزشیابی دانشجویان انتقالی به داخل فقط با آزمون صورت می پذیرد

ارزشیابی دانشجویان انتقالی به داخل فقط با آزمون صورت می پذیرد

بیا تو مالزی -

رییس مركز امور دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از بازنگری آیین‌نامه بورس دانشجویان علوم پزشكی و اعطای بورس كوتاه مدت phd به دانشجویان خبر داد…
دكتر غلامرضا حسن‌زاده با اشاره به ساماندهی بورسهای خارج از كشور وزارت بهداشت، اظهار كرد: در آیین‌نامه جدید بورس، بخشی از فرایند اعزام به دانشگاه‌ها واگذار و از حالت متمركز خارج می‌شود.

وی با بیان اینكه وزارت بهداشت در حال حاضر بیش از 300 دانشجو را بورس بلند مدت كرده است، اظهار كرد: ‌اعزام دانشجو به كشورهای اروپایی و آسیایی و در واقع به كشورهایی كه در علم خاصی ویژگی تخصصی داشته باشند، انجام می‌شود، البته با توجه به سیاست‌های كلی كشور، اعزام دانشجویان به كشورهای خارجی تغییر می‌كند.

دكتر حسن‌زاده افزود: در گذشته بیشتر به كشور انگلیس اعزام انجام می‌شد، ولی در حال حاضر با توجه به سیاست كلی كشور، اعزام دانشجویان به این كشور كاهش یافته است.

وی با بیان اینكه در آزمون اعزام 266 نفر قبول شده‌اند، تصریح كرد: با توجه به اعلام نیاز دانشگاه‌های علوم پزشكی، پرونده حدود 11 دانشجو برای اعزام در حال بررسی است.

رییس مركز امور دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به بورسهای كوتاه مدت وزارتخانه گفت: وزارتخانه دارای 3 نوع بورسیه كوتاه مدت فلوشیپ، تكمیلی phd و فوق تخصصی است.

وی در عین حال تاكید كرد: امسال مقرری دانشجویان بورسیه بلند مدت هماهنگ با مقرری وزارت علوم افزایش یافته است.

دكتر حسن زاده با اشاره به بورس‌های داخل وزارت بهداشت، اظهار كرد: دانشگاهها می‌توانند براساس نیازها و اولویتهای خود به دانشجویان دوره‌های phd بورسیه بلند مدت خاص كنند.

وی افزود: افراد بورسیه بلند مدت، پس از فراغت از تحصیل به دانشگاهی كه آنها را بورسیه كرده است تعهد به خدمت دارند.

دكتر حسن زاده درخصوص بودجه دانشگاه‌های علوم پزشكی در زمینه بورسیه بلند مدت خاص، گفت: بودجه بورس را وزارتخانه در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌دهد و دانشگاه آن را بین بورسیه‌ها توزیع می‌كند.

رییس مركز امور دانشجویی وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه دانشجویان phd كه جایابی نشوند، بورس بلند مدت عام محسوب می‌شوند، خاطر نشان كرد: این افراد در زمان تحصیل حقوق مربی پایه یك تهران را دریافت می‌كنند.

وی از اعطای بورس‌های كوتاه مدت phd به دانشجویان خبر داد و افزود: این بورس 6 ماهه برای مدتی قطع شده بود كه پس از پیگیری‌های فراوان اعطای آن مجددا آغاز شد.

دكتر حسن زاده با تاكید به اینكه بورس تحصیلی بر اساس نیازهای دانشگاه و كشور ارایه می‌شود، تاكید كرد: در این نوع بورس باید هدف از اعزام مشخص شود و دانشجویان اعزامی نیز باید طرح تحقیقاتی خود را به وزارت بهداشت ارائه كنند تا مهارتی كه پس از اعزام قرار است فرا گیرند مشخص باشد و پس از موافقت دبیرخانه مربوطه، درخواست به شورای اجرای بورس ارسال می‌شود.

وی با بیان اینكه كمیته بازنگری آیین‌نامه ارزشیابی دانشجویان انتقالی در شورای عالی برنامه ریزی تشكیل شده است، اظهار كرد: در این كمیته، ارزشیابی افراد بر اساس امتحان انجام می‌شود و در این ارزشیابی كشور و دانشگاه ملاك نیست بلكه توانایی‌ها و مهارتهای آن مورد اهمیت است.

رییس مركز امور دانشجویی وزارت بهداشت از تشكیل كمیته تعهدات در مورد بورسیه‌های خبر داد و افزود: در این كمیته چگونگی رسیدگی و بررسی وضعیت بورسیه‌ها پیگیری می‌شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب