سه شنبه , 6 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / از هر 843 ایرانی یك نفر ایدز دارد

از هر 843 ایرانی یك نفر ایدز دارد

بیا تو مالزی - واقعیت وحشتناكی كه در حاشیه سیاست بازی ها قرار گرفته است: از هر 843 ایرانی یك نفر ایدز دارد.

عصر ایران : در حالی كه مسوولان كشور درگیر جنجال ها و دعواهای پرهزینه سیاسی و جناحی هستند، ویروس ایدز، آرام ، بی سروصدا و بی ترحم همچنان به پیش می تازد و تاكنون بخش قابل توجهی از مردم ایران را آلوده كرده است.

اخیرا رییس اداره كنترل ایدز وزارت بهداشت خبر داده است كه تعداد مبتلایان ایدز در ایران حدود 83 هزار نفر است كه تاكنون تنها 19 هزار نفر از آنها شناسایی شده اند.

بسیاری از كارشناسان معتقدند ایدز مانند كوه یخی در درون یك اقیانوس است كه آمارهای موجود، تنها ناظر به قله آن است كه از دل آبها بیرون زده است و لذا به تلخی باید گفت كه آمار ایدزی ها در ایران، به احتمال فراوان از آنچه گفته می شود بیشتر است.

با این حال اگر همان تخمین 83 هزار نفر را نیز مقرون به صحت بدانیم و آن را با نسبت كل جمعیت كشور بسنجیم درخواهیم یافت كه از هر 843 ایرانی یك نفر مبتلا به ایدز هستند و این آمار بسیار وحشتناكی است.

این آمار متاسفانه در حال افزایش است زیرا طبق بررسی های به عمل آمده، میانگین سن ابتلا به ایدز در ایران 25 تا 34 سال است یعنی دوران جوانی و فصلی كه در آن بیشترین روابط جنسی وجود دارد.

متاسفانه به دلیل برخی ملاحظات “من درآوردی” طرح مسایل جنسی در جامعه و به ویژه در تریبون های رسمی و آموزشی جزو ممنوعات شده است و این امر نیز به نوبه خود باعث ناآگاهی مضاعف جوانان و عواقب نابهنجار آن مانند تشدید شیوع بیماری های مرتبط با مسائل جنسی و از جمله ایدز شده است.

مخلص كلام آنكه این یك واقعیت دردناك است كه از هر 843 ایرانی یك نفر ایدزی است و با توجه به سرعت شیوع این بیماری به ویژه در میان جوانان آینده ای تاریك و بسیار غم انگیز در انتظار ایرانیان است و البته مسوولان نیز همچنان به دعواهای خود مشغول اند كه چرا فلانی رای نیاورد و فلانی را چرا دستگیر نمی كنید و بیایید فلان روز علیه فلانی تجمع كنیم و … و در این میان گسترش ایدز، تنها یكی از مصائبی است كه با خونسردی و البته بی رحمی بر پیكره ملت ایران افتاده است و كك كسی هم نمی گزد!
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

یک دیدگاه

  1. واقعا” جای تاسف دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب