خانه / اخبار ایران / اسامی خودروهای پر خطر ایرانی اعلام شد

اسامی خودروهای پر خطر ایرانی اعلام شد

بیا تو مالزی -

وانت پیکان، وانت نیسان و پراید جزء خودروهای پر خطر در حال تولید است،که باید در پروسه ای چند ساله برای از رده خارج کردن آنها تلاش شود.

 رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی کشور گفت: هیچ خودرویی بدون داشتن استانداردهای فنی و زیست محیطی شماره گذاری نخواهد شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ اسکندر مومنی در نشستی خبری با اشاره به این که وانت پیکان، وانت نیسان و پراید جزء خودروهای پر خطر در حال تولید است، افزود: این دسته خودروها نیاز به جایگزین دارد و باید در پروسه ای چند ساله برای از رده خارج کردن آنها تلاش شود.

وی اضافه کرد: اگربخواهیم جلوی شماره گذاری محصولی از کارخانه ای را بگیریم، اعلام می کنیم بطوریکه 12 روز جلوی تولید محصول بزرگ ترین خودرو ساز خاورمیانه گرفته شد.

سردار مومنی گفت: در این زمینه مسئله مخفی وجود ندارد.

وی افزود: درخصوص استاندارد بودن خودروهای تولید داخل موسسه استانداردباید پاسخگو باشد اما هم اکنون استاندارهای پذیرفته شده منسوخ شده است و نمی توان در بروز یک حادثه برای عوامل موثر درصد تعیین کرد.

سردار مومنی درباره مصوبه مجلس درخصوص ورود خودروهای دست دوم به کشور گفت: این طرحی پنج ساله است و باید تا زمان الزم اجرا شدن و تدوین آئین نامه مربوط منتظر بمانیم؛ در آئین نامه آن حتما جوانب ایمنی و مصالح مردم در نظر گرفته می شود.

مومنی درباره فروش اسپری برای مخفی کردن پلاک ماشین ها از دوربین ثبت تخلف گفت: در مقطعی پلاک ها دستکاری می شد و استفاده از این اسپری نوعی کلاه برداری است.

وی افزود: هرگونه دستکاری در پلاک خودرو جرم است و جریمه دارد ضمن آنکه کاری غیر اخلاقی است.

سردار مومنی گفت: افرادی که با هر وسیله ای در پلاک خودرو دستکاری کنند به عنوان جعل در پلاک به دادگاه معرفی می شوند اما این موارد به حداقل رسیده است.

وی در ادامه درباره افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: ورود بیمه برای قبول خسارت خودرو تصادفی15تا 20 درصد در کاهش ترافییک موثر است و جلوی بسیاری از راهبندان ها را می گیرد.

سردار مومنی گفت: تغییر ساعات کاری، کاهش تقاضای سفر، خروج واحدهای اداری و تجاری از محدوده طرح ترافیک و افزایش ایستگاه های سی ان جی از مقدمات افزایش ظرفیت حمل و نقل عمومی و سرعت حمل و نقل است.

وی افزود: پلیس طرح های متعددی برای کمک به توسعه ناوگان حمل نقل عمومی براساس قانون هدفمندی کردن یارانه ها پیشنهاد داده است.

در همین رابطه بخوانید:
دلیل توقف شماره‌گذاری پراید

چند روز پس از آنکه راهور ناجا شماره‌گذاری تندر-90 مدل E0 را به دلیل نداشتن ABS متوقف کرد، پلاک‌گذاری پراید نیز به همین علت متوقف شد تا نشان داده شود طرفین چندان به توافق قبلی خود پایبند نبوده‌اند. آن‌طور که فرمانده راهور ناجا روز گذشته اعلام کرد، شماره‌گذاری پراید به مدت 12 روز از سوی پلیس متوقف شده که این ماجرا معمولا بسیار کم برای خودرویی مانند پراید پیش می‌آید. وی اگرچه اشاره‌ای به دلیل این اقدام راهور ناجا نکرده، اما به گفته یک منبع آگاه ، عدم نصب ترمز ضدقفل، توقف شماره گذاری پراید را به عنوان پرتیراژترین خودرو کشور در پی داشته است. این ماجرا در شرایطی رخ داده که پلیس و خودروسازان چند ماه پیش بر سر نصب ترمز ABS ، به توافق رسیده و حتی جدول زما‌نبندی نیز در این مورد تهیه و به تایید طرفین رسید. نصب ترمز ضدقفل روی خودروهای داخلی، یکی از داغ‌ترین سوژه‌های یکی دو سال گذشته در صنعت خودرو کشور بوده و حواشی خاص خود را داشته است. پلیس اعتقاد دارد با نصب این ترمز، ایمنی خودروها افزایش یافته و تصادفات جاده‌ای کاهش می‌یابد، حال آنکه به اعتقاد خودروسازان، به‌کارگیری این ترمز چندان ضروری و حتی به صرفه نیست. در حال حاضر اگرچه شماره گذاری پراید از سر گرفته شده، اما ظاهرا
پلاک گذاری تندر-90 مدل E0 همچنان متوقف است.

منابع:عصر ایران -دنیای اقتصاد

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

یک دیدگاه

  1. آره والا هیچکدومشون مث ژیان نمیشه;D

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب