سه شنبه , 6 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / استان زنجان ایران وملاکا مالزی روابط تجاری و بازرگانی برقرار می کنند

استان زنجان ایران وملاکا مالزی روابط تجاری و بازرگانی برقرار می کنند

بیا تو مالزی -

استان های زنجان از ایران و ایالت ملاکا مالزی برای برقراری روابط تجاری و بازرگانی به توافق رسیدند…

به گزارش خبرنگار ایرنا از مالزی، محمد رئوفی نژاد استاندار زنجان که در راس هیاتی از این استان به مالزی سفر کرده است، روز جمعه با محمد علی رستم سروزیر ایالت ملاکا دیدار کرد و دو طرف در این دیدار علاقه مندی خود را برای برقراری روابط تجاری و بازرگانی بین دو طرف اعلام کردند.
در این دیدار که با حضور محمد مهدی زاهدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی انجام شد، استاندار زنجان با اشاره به تاکیدات دولت جمهوری اسلامی ایران بر تقویت روابط میان استان های کشور با استان ها و ایالت های سایر کشورها، بر تمایل استان زنجان به ایجاد همکاری های فراگیر به ویژه در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و آموزشی با ایالت ملاکا تاکید کرد.
وی در ادامه ظرفیت های موجود بین استان زنجان و ایالت ملاکا مالزی برای برقراری روابط را بالا دانست و گفت که مسوولان استان زنجان و تجار و بازرگانان این استان آمادگی مبادلات با ملاکا را دارند.
در این دیدار سروزیر استان ملاکا نیز با تقدیر از تلاش سفارت جمهوری اسلامی ایران برای برنامه ریزی این دیدار، به ظرفیت های گسترده استان ملاکا در حوزه های آموزش عالی، توریسم و تجارت اشاره کرد و خواستار توسعه همکاری ها میان دو استان با محوریت این حوزه ها شد.
بر اساس این گزارش، در جریان سفر هیات استان زنجان به ملاکا، همچنین تعدادی از مقامات استان از جمله ویرا عثمان محمد رییس مجلس ایالتی، راملی رییس اداره سرمایه گذاری ملاکا نیز با استاندار زنجان دیدار و گفت و گو کردند.
در این سفر هیات ایرانی از دانشگاه ام ام یو، کارخانه ساخت قطعات کومپوزیت بوئینگ و ایرباس، پارک صنایع غذایی حلال و پارک تفریحی شهر ملاکا دیدار کردند.
در دیدار استاندار زنجان و هیات همراه از از دانشگاه ام.ام.یو، بر ایجاد همکاری های آموزشی میان این دانشگاه با موسسات آموزش عالی زنجان توافقاتی حاصل شد و مقرر شد تا هیاتی از این دانشگاه با سفر به استان زنجان نسبت به ایجاد ارتباطات لازم اقدام کنند.
در دیدار از پارک صنایع غذایی محصولات حلال نیز توافق شد تا تیم کارشناسی هر دو طرف، امکان سنجی لازم جهت صدور محصولات کشاورزی و غذایی زنجان به واحدهای این شهرک برای فروش در بازار منطقه جنوب شرق آسیا را مورد توجه قرار دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب