خانه / اخبار استرالیا / استرالیا دیگر مقصد دانشجویان نیست

استرالیا دیگر مقصد دانشجویان نیست

بیا تو مالزی -

کاهش درخواست ویزای دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاههای استرالیا …

 

کاهش درخواست ویزای دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاههای استرالیا تهدید بزرگی برای درآمد آموزشی این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، طبق ارقام منتشر شده توسط دپارتمان مهاجرت استرالیا، فرم درخواست ویزای دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در دانشگاههای استرالیا هستند به 15500 نفر کاهش پیدا کرده است. در واقع بر اساس این آمار میزان درخواست ویزای دانشجویان خارجی طی یک سال گذشته 12 درصد کاهشیافته بطوریکهبه گفته مقاماتاین کشور سرانه درآمد آموزشی استرالیا 16.2 بیلیون دلار کاهش داشتهاست.

شهریه دریافتی از دانشجویان خارجی دومین منبع مهم درآمددانشگاههای استرالیااستکه به طور متوسط 15 درصد از درآمد کل را تشکیل می‌دهد. برای برخی از دانشگاهها اینمبلغ بیش از نیمی از بودجه سالانه آنها بشمار می‌آید.

دولت استرالیا قرار است برای رفع این مشکل تغییراتی در قوانین مهاجرت و اخذ ویزای دانشجویی ایجاد کند تا از این طریق آسیبهای جدی که برخی از دانشگاهها و مشاغلدانشگاهی به سبب کاهش تعداد دانشجویان خارجی به آن دچار می‌شوند را کاهش دهد.

بر اساس گزارش یونیورسیتی نیوز، به طور حتم کاهش درخواست ویزای دانشجویانخارجینشان دهنده آن است که امروزه استرالیا جذابیت خود به عنوان مکانی مناسب برای تحصیل رااز دست داده است.

منبع : خبرگزاری مهر

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

استرالیا نهمین کشور جهان از نظر جمعیت میلیونرها

بیا تو مالزی - حدود ۴۰ درصد کل جمعیت میلیونرهای جهان در آمریکا زندگی می‌کنند. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب