یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / استقبال گسترده مردم تایلند از اجرای موسیقی ایرانی

استقبال گسترده مردم تایلند از اجرای موسیقی ایرانی

بیا تو مالزی -

خبرگزاری فارس: اجرای موسیقی ایرانی توسط گروه – دنگ شو- در كشور تایلند با استقبال گسترده مردم این كشور روبرو شده است.

به گزارش خبرنگار فارس از شرق آسیا، گروه – دنگ شو- كه به مناسبت هشتصدمین سالگرد تولد مولانا به تایلند سفر كرده است برنامه های چندی را در این كشور به اجرا در آورده كه با استقبال كم نظیر مردم و مسولین تایلندی روبرو شده است.

اجرای این گروه در حضور پادشاه تایلند كه در بیمارستان به سر می برد بازتاب گسترده ای در مطبوعات و رسانه های این كشور داشت و حتی یكی از شبكه های تلویزیونی تایلند به طور كامل اقدام به پخش این برنامه نمود.

همچنین دیگر اجراهای این گروه در دانشگاه های ای آی تی بانكوك و ای بك بانكوك نیز با استقبال قابل توجه دانشجویان تایلندی و اینترنشنال این دانشگاهها روبرو شد كه منجر به دعوت مجدد این گروه برای سال آینده گردید.

همچنین گروه دنگ شو در دو انجمن خیریه و مركز فرهنگی تایلند نیز به اجرای برنامه پرداخته است.

طه شجاع نوری مدیر برنامه های گروه موسیقی دنگ شو در گفت و گو با خبرنگار فارس ضمن ابراز تعجب از استقبال مردم تایلند از موسیقی ایرانی رمز موفقیت این گروه را در روح حاكم بر اشعار مولوی و محتوای موسیقی ایرانی دانست.

وی با اشاره به این كه مردم تایلند به گونه ای باور نكردنی با موسیقی ایرانی ارتباط روحی برقرار می نمایند، اضافه كرد: تفاوت محتوایی موسیقی ارائه شده با موسیقی های دیگر نوعی جذابیت روحی برای مستمعین به وجود آورده بود كه همگی پس از اجرای برنامه در گفته های خود این موضوع را منعكس می نمودند.

این گروه نام – دنگ شو- را از یكی از ابیات مولانا اختیار نموده و از سال 84 رسما فعالیت خود را به صورت یك گروه مسثقل آغاز كرده است.

گروه دنگ شو را مهدی روشن به عنوان خواننده، غزل شاكری – همخوان، صبا صمیمی نوازنده تنبك، طه شجاع نوری – ساكسیفون و رضا شجاع نوری نوازنده پیانو همراهی می كنند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب