پنج شنبه , 13 آذر 1399
خانه / اخبار آمریکا / اعتراض به حرف‌های ترامپ درباره برخی مهاجران

اعتراض به حرف‌های ترامپ درباره برخی مهاجران

بیا تو مالزی - دونالد ترامپ در حاشیه یک جلسه کابینه گفته است بعضی گروه‌های مهاجران آمریکای مرکزی که بدون‌ مجوز وارد ایالات متحده می‌شوند، ‘حیوان اند؛ نه انسان’. این اظهارنظر به واکنش شدید چهره‌های ارشد حزب دموکرات منجر شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در حمله به ایالت کالیفرنیا بابت ادامه سیاست حمایت از مهاجران بدون ‌مدرک این حرف را زد.

او یک روز بعد در حاشیه جلسه دیگری در کاخ سفید، تصریح کرد که منظورش به‌طورمشخص گروه‌های تبه‌کار بوده که از آمریکای مرکزی به ایالات متحده آمده‌اند.

آقای ترامپ گفت: “من دارم درباره گروه ام‌اس۱۳ حرف می‌زنم که دارند وارد آمریکا می‌شوند. اگر تا آخر نوار را ببینید، خودتان می‌بینید.

به جز دموکرات‌ها، کنشگران حامی مهاجران هم علیه اظهارنظر آقای ترامپ را رد کرده‌اند.

او چهارشنبه عصر در کاخ سفید با گروهی از شهرداران، کلانترها و دیگر چهره‌های محلی کالیفرنیا جلسه داشت که با سیاست کلی این ایالت در ممانعت از سختگیری با مهاجران بی مدرک مخالفند.

دونالد ترامپ در جمع آنها گفت: “ما آدم‌هایی داریم که وارد کشور می‌شوند، یا تلاش می‌کنند که وارد شوند. و داریم جلوی خیلی از آنها را می‌گیریم… باورتان نمی‌شود چه‌قدر بد هستند این آدم‌ها. اصلا آدم نیستند. حیوانند.

بعد از این اظهارنظر، چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنا، در توییتر این‌طور به رئیس‌جمهور آمریکا جواب داد: “وقتی اجداد اجداد اجداد ما به آمریکا آمدند، حیوان نبودند. این افراد [مهاجران جدید] هم حیوان نیستند.

نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا هم در واکنش به حرف‌های دونالد ترامپ گفت: “هر روز که فکر می‌کنید دیگر چیزی نبوده که ندیده باشید، یک بار دیگر به چشمتان می‌آید که چرا سیاست‌های آنها این‌قدر غیرانسانی است.

چهره‌های معترض به سیاست ایالت کالیفرنیا که با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار داشتند، به قانونی اعتراض دارند که جری براون، فرماندار دموکرات کالیفرنیا، سال گذشته امضا کرد و بر اساس آن پلیس اجازه ندارد از افراد درباره وضعیت اقامتی‌شان در آمریکا سوال کند یا به ماموران فدرال کمک کند که علیه مهاجران اقدام قانونی کنند.

سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ، از فرمان منع صدور روادید برای چند کشور اغلب مسلمان گرفته تا تعلیق در وضع صدها هزار مهاجر بدون‌مدرک، از اعتراض‌برانگیزترین اقدام‌های او در یک سال اخیر بوده است

در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، جمهوری‌خواهان امیدوارند موضع‌گیری‌های سرسخت و قاطع علیه مهاجران غیرقانونی به نفع آنها عمل کند و حامیانشان را تشویق کند که به نامزدهای حزبی رای دهند.

در انتخابات میانه پاییز، همه کرسی‌های مجلس نمایندگان و یک‌سوم کرسی‌های مجلس سنا به رای گذاشته می‌شود. هر دو مجلس کنگره آمریکا در حال حاضر در دست جمهوری‌خواهان است.

این نخستین بار نیست که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، با الفاظ تحقیرکننده‌ای درباره مهاجران بدون‌مجوز حرف زده است. او با شعارهای ضد مهاجرپذیری رای آورد و این شعارها را در مدتی که از ریاست‌جمهوری‌اش گذشته، در عمل هم دنبال کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه هم‌چنین گفت که ایالات متحده “احمقانه‌ترین قوانین مهاجرتی دنیا را دارد” و او می‌خواهد این وضع را عوض کند./بی بی سی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مرگ ابوبکر بغدادی؛ واکنش‌های بین‌المللی از تبریک تا تکذیب

بیا تو مالزی - اعلام مرگ ابوبکر بغدادی، رهبر داعش واکنش‌های بسیاری را برانگیخته است. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب