خانه / اخبار استرالیا / اعتراض پناهندگان ایرانی در استرالیا

اعتراض پناهندگان ایرانی در استرالیا

بیا تو مالزی -

صدها نفر از پناهندگان ایرانی و غیر ایرانی کمپی در استرالیا در اعتراض به وضعیت نامشخص خود دست به اعتصاب زدند و برخی از آنها لب‌های خود را دوختند.

 

 در این اعتصابات که در جزیره کریسمس استرالیا صورت گرفت ده نفر از معترضان شامل ملیت‌های ایرانی، عراقی، کردی، فلسطینی و الجزایری لب‌های خود را دوختند و از پذیرش کمک‌های درمانی سر باز زدند.

 

کریس باون، وزیر مهاجرت استرالیا با تایید این خبر گفت: این موضوع برای ما و مردم استرالیا نگران و ناراحت کننده‌ است. وی در خصوص این اعتراضات تصریح کرد: در حدود 160 نفر از افرادی که درخواست پناهندگی از دولت استرالیا کرده‌اند در اعتراضاتی صلح‌آمیز حاضر شده و 10 نفر آنها لب‌های خود را دوخته‌اند و کمک‌های پزشکی را نمی‌پذیرند.  وی به معترضان هشدار داد که اقدام آنها بی‌ثمر خواهد بود، چرا که درخواست‌ها طبق برنامه رسیدگی شده و با این اعتراضات تغییری نخواهد کرد.

اعتراض پناهندگان در حالی صورت می‌گیرد که جمعه گذشته سخنگوی گروه پناهندگان استرالیا اعلام کرده بود که در حدود 250 نفر از متقاضیان پناهندگی برای روز سوم اعتصاب غذا کرده‌اند و اعتصاب غذای آنها پس از آن صورت گرفت که یک پناهنده عراقی در اعتراض به وضع موجود خودکشی کرد.

منبع: توریست آنلاین

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

استرالیا نهمین کشور جهان از نظر جمعیت میلیونرها

بیا تو مالزی - حدود ۴۰ درصد کل جمعیت میلیونرهای جهان در آمریکا زندگی می‌کنند. …

یک دیدگاه

  1. bahram-13692yahoo.com

    یک هوااااااای الکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب