خانه / اخبار ایران / اعلام تسهیلات ویژه به مشمولان خدمت سربازی مقیم خارج از ایران

اعلام تسهیلات ویژه به مشمولان خدمت سربازی مقیم خارج از ایران

بیا تو مالزی -

مشمولان خدمت سربازی ایرانی مقیم خارج از كشور كه قبل از پایان اسفند 1382 از كشور خارج شده و حداقل 2 سال اقامت و سكونت ( پس از 13 سالگی ) در خارج داشته‌اند برای ورود به ایران هیچ مشكلی ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شورای عالی امور ایرانیان خارج از كشور و اعلام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی كشور این افراد می‌توانند تا پایان سال 1390 (تاریخ اعتبار مصوبه مذكور) سالی یك بار به ایران سفر كنند و حداكثر نیز 3 ماه در كشور اقامت داشته باشند.
این گروه از مشمولان در عین حال می توانند با پرداخت مبلغ 5 میلیون تومان كارت معافیت نیز دریافت كنند. آن دسته از مشمولانی هم كه تا پایان شهریور سال 1385 از كشور خارج شده و مشغول تحصیل در مراكز آموزش عالی مورد تأیید از وزارت علوم یا بهداشت و درمان هستند نیز می توانند تا پایان زمان تحصیلات ، سالانه دو بار و حداكثر به مدت سه ماه به داخل كشور تردد داشته باشند.
مشمولانی كه شرایط معافیت با پرداخت وجه را دارند و مایل به استفاده از این تسهیلات هستند نیز می توانند به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در كشور محل اقامت شان مراجعه و مدارك خود را تكمیل و پس از تأیید وزارت امور خارجه ، به سازمان وظیفه عمومی ارسال نمایند تا كارت معافیتشان صادر شود. بدین ترتیب دیگر هیچ محدودیتی برای تردد به كشور نخواهند داشت.مشمولانی هم كه شرایط استفاده از این نوع معافیت را نداشته یا تمایل به استفاده از این تسهیلات را ندارند نیز می‌توانند با درج مهر در گذرنامه ، هر سال یك مرتبه و حداكثر برای سه ماه در كشور تردد كنند.
ایرانیان مقیم خارج از كشور برای طرح و پیگیری سوالات مربوطه می‌توانند از طریق سایت‌های http://www.iranianshouse.ir یا http://www.police.ir بخش سازمان وظیفه عمومی موضوعات مورد نظر را پیگیری و اطلاعات لازم را به صورت مستقیم بدست آورند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب