چهارشنبه , 7 آبان 1399
خانه / اخبار جهان / اعلام وضعیت هشدار در فرودگاه های جهان

اعلام وضعیت هشدار در فرودگاه های جهان

بیا تو مالزی -

رسانه های جهان از اعلام وضعیت امنیتی فوق العاده در فرودگاه های مهم جهان خبر دادند.

به نقل از نیویورک تایمز، به دنبال کشف دو بسته مشکوک در فرودگاه لندن و دبی، تمام فرودگاه های جهان در حالت هشدار و فوق العاده قرار گرفتند.

این بسته ها که خطرناک اعلام شده اند، فاقد بمب و موادمنفجره بوده اند، اما مسئولین فرودگاه دبی محتویات بسته مکشوفه در این فرودگاه را چیزی شبیه بمب اعلام کرده اند.

در یکی از بسته ها که مشکوک به وجود بمب اعلام شده در کارتریج پرینتر جاسازی شده است، که سی ان ان و آسوشیتدپرس در این رابطه گزارش داده اند که کارتریج سفید رنگ داخل بسته به یک سیم و تخته مدار الکترونیکی متصل شده است.

به دنبال کشف این دو بسته عمده فرودگاه های جهان به خصوص اروپا و امریکا به حالت آماده باش و هشدار در آمده و اکنون مسئولان امنیتی این فرودگاه ها در حال بررسی پروازها و کالاهای موجود در این فرودگاه ها هستند تا از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

در همین زمینه، کاخ سفید طی بیانیه ای اعلام کرد مسئولین امنیتی و اطلاعاتی آمریکا شب گذشته باراک اوباما را در جریان وجود دو بسته مشکوک در هواپیماهای باربری عازم آمریکا گذاشتند.

ماموران موفق شده اند که یکی از این بسته ها را در یکی از هواپیماهای خطوط هوایی UPS که از یمن به مقصد شیکاگوی آمریکا در حرکت بوده، هنگام توقف در شهر لندن یک بسته مشکوک کشف کنند و بسته دیگر نیز در دبی کشف شده است.

هواپیماهای حامل این دو بسته به نقطه ای نامعلوم منتقل شده اند و بررسی ها درباره این هواپیما ها و بسته های مشکوک ادامه دارد.

رسانه های اروپایی و آمریکایی در مصاحبه و اظهار نظرهای منتشره از بررسی ارتباط احتمالی این دو بسته با گروه القاعده در یمن خبر داده اند.

در حال حاضر بازرسی ها در فرودگاههای “نیو آرک” و “فیلادلفیا” در آمریکا ادامه دارد.

بر اساس گزارش ها این هواپیماها برای انجام بازرسی امنیتی به نقاطی دور دست منتقل شده اند.

دو جت اف-15 نیروی هوایی آمریکا نیز هواپیمای حاوی بسته را از امارات به فرودگاه جان اف کندی آمریکا منتقل کرده اند.

مقامهای آمریکایی می گویند از پرواز چندین هواپیمای باربری در فرودگاههای مختلف این کشور جلوگیری کرده اند و اکنون سرگرم بررسی بسته های مشکوک در این هواپیماها هستند.

یک مقام اطلاعاتی آمریکا در شیکاگو گفت که از کلیساها، کنیسه ها و مساجد خواسته شده تدابیر امنیتی لازم را رعایت کنند و مراقبت بسته های مشکوک باشند.

همچنین پلیس انگلیس تایید کرده است که در حال بازرسی یک بسته مشکوک در فرودگاه “ایست میدلندز” است. پلیس می گوید فعالیت بخشی از مرکز توزیع بار در این فرودگاه به حالت تعلیق درآمده است.

گفتنی است، اوبما رئیس جمهور آمریکا نیز در کنفرانس خبری خود از کشف این دوبسته مشکوک یمنی خبر داده و از بررسی ها و کنترل دقیق تمام شرکت های هواپیمایی به خصوص باربری خبر داده است.

منبع:تابناک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب