خانه / اخبار مالزی / مطالب مالزی / اقامت خانه دوم در مالزی (MM2H)

اقامت خانه دوم در مالزی (MM2H)

بیا تو مالزی -

 اقامت خانه دوم در مالزی

ویزای خانه دوم مالزی (MM2H – Malaysia My Second Home)

با سفر فقط به یک نقطه از دنیا ، با تنوع فرهنگهای آسیایی آشنا شوید. مالزی کشور مردم صلح دوستی است که از ن‍ژادهای مختلف با هارمونی در یک سرزمین مشترک زندگی می کنند. با جنگلهای انبوه باران خیز با تنوع گیاهی و گونه های جانوری مختلف، سواحلی با شنهای طلایی و آبهای گرم و درختان نخل جنبان. آبهای صاف آبی رنگ که از آبهای خروشان اقیانوس سرچشمه می گیرند. دارای مناطق مرتفع برای کسانی که بدنبال آب و هوای خنکتر هستند، و تمام اینها با غذاهای عالی مالزیایی تلفیق شده است.
بازار خرید در مالزی در مجتمع های تجاری مجهز به دستگاه تهویه و همچنین بازارهای سنتی شبانه بسیار لذت بخش می باشد. دلایل زیادی وجود دارد که شما را متقاعد به انتخاب مالزی بعنوان خانه دوم خود می کند. باید خود به مالزی آمده و از زیبایهای آن دیدن کنید. ما با آغوش باز منتظر دیدار شما هستیم.

برنامه مالزی خانه دوم من به شهروندان کشورهای دیگر این امکان را می دهد که بتوانند با همسر و فرزندان خود برای اقامت به مالزی سفر کنند. متقاضیان موفق ابتدا یک دوره ویزای ۱۰ ساله اخذ خواهند نمود که بر اساس مدت اعتبار گذرنامه افراد قابل تمدید می باشد. این اقامت به صورت خودکار قابل تمدید بوده و مزایایی نظیر خرید خودرو با تخفیف و وام مسکن تا سقف ۷۰ درصد و بیمه درمانی را پوشش میدهد. همچنین امکان سرمایه گذاری و تاسیس شرکت را در اختیار متقاضیان قرار میدهد.

کشور مالزی این امکان را می دهد که افراد دارنده این ویزا برای مدت ۱۰ سال بتوانند در مالزی اقامت کنند. دارندگان این می تواند به دفعات به کشور مالزی رفت و آمد کنند. ویزای خانه دوم بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب، جنسیت و سن آن ها قابل درخواست می باشد. واجدین شرایط مجاز می باشند که همسر و فرزندان ( زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده اند) و والدین بالای ۶۰سال خود را نیز به همراه خود بیاورند.

برنامه « مالزی خانه دوم من » چیست؟
الف) مالزی خانه دوم من ابتکار حکومت مالزی، برنامه ای برای همه شهروندان در تمام کشورهای مورد تأیید مالزی (به جز اسرائیل و یوگسلاوی) بدون توجه به نژاد ، دین، مذهب، جنسیت و سن می باشد.

ب) از طریق شرکت ما (به عنوان ضامن و حامی) برای متقاضیان موفق به مدت ده سال اقامت به صورت ویزای اقامت اجتماعی (Social Visit Pass) همراه با Multiple Visa – MEV صادر می‌گردد تا زمانی که تخلفی از سوی دارنده ویزا نسبت به شرایط و قوانین اداره مهاجرت مالزی صورت نگیرد.

مزایای اقامت خانه دوم:
برای متقاضیانی که در برنامه مالزی خانه دوم من شرکت می‌کنند، امتیازات متنوعی فراهم شده است تا اقامت ایشان در این کشور مطلوب‌تر و آسانتر گردد. این امتیازات به شرح زیر می‌باشند:

۱۰ سال اقامت قابل تمدید
تخفیف در شهریه تحصیلی فرزندان
بیمه های درمانی
بهترین تسهیلات و وامهای بانکی
تخفیف ویژه خرید اتومبیل
امکان ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار
امکان اخذ اقامت برای فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال
امکان اخذ اقامت برای والدین بالای ۶۰ سال
امکان سرمایه گذاریهای مطمئن در املاک، بورس ،…
مالکیت قطعی املاک خریداری شده

خرید خانه

هریک از اعضا مجاز به خرید حداکثر دو واحد مسکونی با حداقل قیمت ۱۵۰٫۰۰۰ رینگت به بالا بسته به موقعیت ملک می‌باشد. معمولا قیمت خرید خانه در مالزی ۱۵۰٫۰۰۰ رینگت به بالا  می‌باشد. به جز استانها زیر:

جهور، ملاکا، پولا پیننگ: قیمت از ۲۵۰٫۰۰۰ رینگت به بالا
ساراواک : از ۳۵۰٫۰۰۰ رینگت به بالا

خرید ماشین

هریک از اعضا مجاز به آوردن اتومبیل (مورد استفاده) خود به کشور و یا خرید یک دستگاه اتومبیل مونتاژ مالزی می‌باشد. تحت این برنامه پرداخت عوارض واردات، مالیات کالای داخلی و فروش، مورد نیاز نمی‌باشد. اما به هر حال اعضا پیش از اقدام به وارد کردن خودروی خود به کشور و یا خرید خودرو در مالزی، می‌بایست در مدت زمان معین برای کسب اجازه قبلی از دارایی و وزارت صنعت و تجارت بین‌الملل اقدام نمایند.

خدمتکار خانگی

هر متقاضی مجاز به درخواست یک خدمتکار با توجه به مقررات جاری اداره مهاجرت مالزی و با توجه به پیشنهاد آنها می‌باشد.

تحصیل

تحت این برنامه متقاضیان می‌توانند فرزندان خود را که زیر ۱۸ سال و مجرد هستند (وابسته به والدین) به همراه خود بیاورند. فرزندان متقاضیان که قصد ادامه تحصیل در مالزی را دارند (در هر سنی) می‌بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند.

مالیات

تحت برنامه مالزی خانه دوم من، اعضا موظف به پیروی از سیاستها، روش و مقررات معمول مالیاتی این کشور می‌باشند و معافیت‌های مالیاتی که به دیپلماتهای سفارتخانه‌ها اعطا می‌شود به آنها تعلق نمی‌گیرد. با این وجود، معافیت مالیاتی به بازنشستگان در مالزی تعلق می‌گیرد. در این مورد از متقاضیان، نامه تاییدیه از مراجع قانونی در کشور مبدا برای مدت سالهای دریافت حقوق بازنشستگی، خواسته می‌شود. یک کپی از این نامه جهت درخواست معافیت مالیاتی باید به همراه سایر مدارک متقاضی ارائه شود.

شرایط اقامت خانه دوم:

الف) افرادی که زیر ۵۰ سال :
• باز کردن حسابی سپرده ثابت با میزان سپرده ۳۰۰،۰۰۰ رینگیت مالزی هستند.
• بعد از گذشت یک سال متقاضی می تواند تا مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ رینگیت مالزی را از حساب خود برداشته تا صرف خرید خانه، ماشین و مستقلات و… و یا در بازار محلی مالزی سرمایه گذاری نماید.
• دارنده این ویزا موظف به نگه داشتن حداقل ۱۵۰،۰۰۰ رینگیت مالزی در حساب خود از سال دوم به بعد می باشد.

ب) افرادی که بالای ۵۰ سال سن دارند:

• باز کردن حساب بانکی سپرده ثابت با میزان سپرده ۱۵۰،۰۰۰ رینگیت مالزی.
• دارنده این ویزا موظف هستند که حداقل ۱۰۰،۰۰۰ رینگیت مالزی را از سال دوم به بعد و تا زمانی که تحت این ویزا در مالزی زندگی می کند در حساب خود نگه دارد.

بیمه درمانی:
متقاضیان و افرادی که زیر مجموعه آن ها می باشند موظف به داشتن یکی از بیمه های درمانی رایج در مالزی هستند. لیست شرکت های بیمه مورد تایید ، در بانک مرکزی مالزی (www.bnm.gov.my) موجود می باشد.

مدارک مورد نیاز:
– تکمیل فرم های مورد نیاز
– ۶ قطعه عکس متقاضی و کلیه اعضای خانواده
– کپی تمامی صفحات پاسپورت (حتی صفحات خالی) همه اعضای خانواده
– کپی تاییدشده برابر اصل از سند تولد فرزندان
– رزومه کاری متقاضی (CV) به زبان انگلیسی
– کپی تاییدشده برابر اصل سند ازدواج (برای افراد متاهل)
– کپی تاییدشده برابر اصل شناسنامه کلیه افراد خانواده
– تاییدیه موجودی بانکی برای افراد بالای ۵۰ سال حداقل ۱۰۰ میلیون تومان و برای افراد زیر ۵۰ سال حداقل ۱۵۰ میلیون تومان. (جمع موجودی حساب های مختلف شخص متقاضی و همسر وی قابل قبول می باشد.)
– اسناد در آمدی نظیر فیش بازنشتگی، گواهی حقوق، سود سپرده بانکی، اظهار نامه در آمدی، اجاره نامه، سودسهام
و یا مجموع در آمد فرد متقاضی و همسر وی می بایست بالای ۳ میلیون تومان در ماه (حداقل بصورت مجزا برای ۳ ماه گذشته) نشان داده شود.
– ترجمه رسمی هر نوع سند مالکیت ملک،سهام،… که نشان دهنده تمول مالی متقاضی باشد.
– کارت بازرگانی و بوروشور شرکت تجاری فرد متقاضی (اگر موجود باشد)

توجه: همه مدارک می بایست ترجمه رسمی دفتر اسناد رسمی به زبان انگلیسی همراه با کپی مدرک به زبان فارسی ضمیمه شود.

مراحل انجام:
تهیه و تنظیم مدارک
پرکردن فرم های تقاضا
ثبت و تحویل به وزارت توریست مالزی

در صورت پذرفته شدن درخواست:
۱- ورود به مالزی
۲- بیمه درمانی باز کردن
۳- انجام آزمایشات پزشکی
۴- افتتاح حساب سپرده ثابت

دریافت ویزای ۱۰ ساله خانه دو

قبل از اخذ ویزا
الف) ما متعهد خواهیم شد تا از طرف شما با امضای فرم IM12 درخواست نامه شما را به انجام برسانیم. این فرم به عنوان یکی از ملزومات اداره مهاجرت مالزی است.
ب)  شرکت ما به عنوان حامی ملزم به صدور یک نامه تأیید کلیه مدارک درخواست کننده برای اداره مهاجرت مالزی خواهد بود.
ج)   همچنین، حامی (sponsor)   شما مسئولیت اقامت شما در مالزی را با امضای یک ضمانت نامه شخصی که مورد نیاز اداره مهاجرت مالزی است برعهده خواهد گرفت.
پس از اخذ ویزا
الف)  تسهیل پروازها یا  ترانزیت به هر نقطه جهان، انتقال از فرودگاه، رزرو هتل و سرویس ایاب و ذهاب.
ب) رایزنی حقوقی (توصیه) و تأمین خدمات حقوقی در مواردی که متقاضی قصد خرید یا اجاره هرگونه  ملکی در مالزی را داشته باشد.
ج) مشاوره و توصیه متقاضیان برای طرحهای ممکن سرمایه گذاری مانند سرمایه گذاری در بازار فورکس (forex market) معاوضه سهام در کوالا لامپور و سرمایه گذاری در بسیاری مناطق دیگر.
د) تأمین همه خدمات بانکی شامل باز کردن حساب شخصی، حساب سپرده ثابت، خدمات انتقال و ورود و خروج پول خارجی به مالزی ، خرید و مشارکت در بدست آوردن سود مالی.
ه) تأمین اطلاعات همه مدارس بین المللی موجود و برنامه های دانشگاهها و همکاری در تقاضای پذیرش در دانشگاهها برای فرزندان متقاضیان.
ی) مادامی که متقاضی و خانواده‌اش در مالزی مقیم هستند، همه ملزومات خانه و یا مجوزهای مربوط به خدمات تلفن، فکس، آب و برق خانه متقاضی می تواند به وسیله ما هماهنگ شود.

در پایان، تمامی سعی و تلاش ما در جهت تسهیل تمامی امور و ملزومات مورد نیاز متقاضیان  برای اقامت هرچه مطلوب‌تر در مالزی می باشد.

جهت کسب هر گونه اطلاعات بیشتر شما می توانید به وب سایت www.pasargad2kl.com مراجعه نمایید.

منبع : گروه مشاورین پاسارگاد (www.pasargad2kl.com)

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نخستین مدرسه بین المللی Queensland در مالزی

بیا تو مالزی - نخستین مدرسه بین المللی Queensland با برنامه هایی برای جذب دانش …

27 دیدگاه

 1. salam bebakhshid mishe tozih bedid age kasi pulesh narese khune bekhare yani faghat ejare kone vizaye chan mahe behesh midan ??????

 2. 😉 خوب که چی

 3. اگه اینقدرپول داشتم که نمی رفتم مالزی!!!!!!!!

 4. tnx ali bod vaghean;-)

 5. hich khabari nist malezi! heyfe pool ke inja kharj she 😛

 6. حیف پول که انجا سرمایه گذاری بشه
  ;D;)

 7. in ke khodesh ye 360 miliyony ab mikhore …onam ye keshvare mesle malezy..age 360milyon pool dashtam ke haminja padeshahy mikardam;D:P;)

 8. من یه مدت مالزی زندگی کردم اول ویزای توریستی گرفتم بعدش برای تمدیش پول خواستن منم دیدم بهترین راه اینه که یه خروج بزنم یعنی از مالزی برم به کشور همسایه مثل تایلند یا سنگاپور البته برای چند ساعت ودوباره برگردم به مالزی اینجوری ویزای یه ماهه بهم دادن و این کارو مرتب تکرار میکردم هم فال بود هم تماشا امیدوارم این تجربه براتون مفید واقع بشه البته شما هم قبل از اقدام پرس وجو کنید -خوش بگذره ;

 9. کسی سه ملیون درماه درامدداشته باشه ایران واسش بهشته;D

 10. man 2 sal tou malezy pedaram dar oumad heyfe pool ounja kharj beshe.ghablike khastid berid ba man mashverat konid 0915….

 11. عزیزجون 90میلیونم کجا بود.اگه اینقدر پول داشتم که میموندم همینجا سرمایه گذاری میکردم>:(

 12. بلاخره برای زندگی خوبه با نه؟

 13. دحترم جز مالزئ جائئ نمئ ره اونجا رو دوست داره

 14. به نظر من هم با 100 میلیون میشه ویزای آمریکا رو گرفت آدم باید مغر خر خورده باشه بر مالزی

 15. به نظر با همین پول با همین پول 75 میلیون می توان اقامت استرالیا یا 50میلیون اقامت اروپا رو گرفت و بعد از وارد شدن استرالیا چند برابر درآمد می کرد حقوق خیلی بالاست ولی مالزی با همین پول نمی توان برگشت کند حقوق تقریبا ایرانی

 16. کسی که ماهیانه 3میلیون درآمد داشته باشه و 90 میلیون سرمایه ایران بهترین کشور برای زندگیه حالا کی میاد درآمد 3میلیونیشو ول کنه بره خداوند عقل داده که چیز خوبیه نه؟؟؟؟؟

 17. مالزی هم جا شد

 18. اگه آدم این قدر پول داشته باشه مگه عقلش کمه بره مالزی
  8)8)8)8)

 19. aya in sharayte baraye kasi ke joda shode az hamsaresh ham emkan dare?

 20. age ba hazine 15000000 miluon toman mishe rahnamay konid merc

 21. Malaysia is NOT good for to live

 22. مالزی بزای زندگی عالیه.دیگه اورپا ،امریکا خراب شده.

 23. بدون 100000میلیون پول نمیشه زندگی کرد در مالزی اگه ما پول داشته باشیم اونجا نمی ریم که

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب