چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / اقتصاد مالزی از بحران مالی موجود جهان آسیب بسیاری دیده است

اقتصاد مالزی از بحران مالی موجود جهان آسیب بسیاری دیده است

بیا تو مالزی - وزیر صنایع و تجارت خارجی مالزی با اشاره به اینکه اقتصاد کشورش از بحران مالی موجود جهان آسیب زیادی دیده است، همکاری دولت با بخش خصوصی را مهمترین استراتژی دولت برای برون رفت از بحران مالی و جلوگیری از تکرار آن در آینده دانست.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، داتوک مصطفی محمد شامگاه جمعه در پیامی به همایش تقدیر از فعالان بخش خصوصی و دولتی این کشور که از سوی معاون وی قرائت شد، افزود: بحران مالی و اقتصادی اخیر بسیاری از کشورها را به شدت تحت تاثیر قرار داده و مالزی نیز از این امر مستثنی نیست.

بنا به این گزارش، وزیر صنایع و تجارت خارجی مالزی با اشاره به فراگیر بودن این بحران، افزود: بر خلاف بحران های ملی گذشته که دامنگیر یک کشور و یا حداکثر یک منطقه می شد، بحران اخیر جهان گسترده بوده و لذا نمی توان به کمک دیگر کشورها نیز برای رهایی از این بحران امیدوار بود.

مصطفی محمد با بیان اینکه به عنوان مثال میزان صادرات مالزی از ابتدای سال جاری تا کنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 23 درصد کاهش داشته، برنامه ریزی دقیق مبتنی بر مقتضیات داخلی برای برون رفت از این وضعیت و نیز جلوگیری از تکرار آن را ضروری دانست.

وی ادامه داد: با توجه به این واقعیات، دولت این کشور تقویت همکاری دولت با بخش خصوصی را در زمان حاضر به عنوان اصلی ترین استراتژی خود برای رهایی از تاثیرات بحران مالی و رکود اقتصادی و کاهش اثرات آن بر اقتصاد این کشور برگزیده است.

به گفته وزیر صنایع و تجارت خارجی مالزی، فعالیت بخش خصوصی علاوه بر به جریان انداخت سرمایه های کنار گذاشته شده جامعه، همچنین می تواند به افرایش مصرف داخلی منجر شود که خود برای خروج صنایع این کشور از حالت رکود ضروری است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب