دوشنبه , 10 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / انتخاب یك روزنامه نگار مالزیایی به عنوان برنده جایزه پولیتزر

انتخاب یك روزنامه نگار مالزیایی به عنوان برنده جایزه پولیتزر

بیا تو مالزی -

خبرگزاری فارس: انتخاب یك روزنامه نگار مالزیایی به عنوان برنده جایزه پولیتزر، حضور ماهاتیر محمد در دادگاه برای ادای شهادت، وقوع تورنادوی مهیب در آمریكا و پیروزی ساركوزی در انتخابات فرانسه از مهمترین عناوین خبری رسانه ها و جراید مالزی طی دیشب و امروز صبح بوده است….

به گزارش خبرنگار فارس از شرق آسیا، یك روزنامه نگار مالزیایی كه اصالتا چینی تبار است امسال موفق شد به عنوان یكی از هفت نفر برنده جایزه پولیتزر كه مهمترین جایزه روزنامه نگاران جهان است برگزیده شود.
مقاله او در خصوص دشواریهای زندگی كارگران ساختمانی مهاجری بود كه در پكن زندگی می كردند.
*روز گذشته ماهاتیرمحمد نخست وزیر سابق مالزی به عنوان شاهد در دادگاهی در ایالت كوتا بارو در شمال مالزی حاضر شد تا درخصوص حمله ای كه با اسپری در سال گذشته در همین ایالت علیه او صورت گرفت شهادت دهد. ماهاتیر محمد اولین نخست وزیر مالزی است كه برای ایراد شهادت به صورت علنی در دادگاهی در این كشور حاضر شده است. سال گذشته هنگامی كه ماهاتیر محمد در فرودگاه این ایالت مورد استقبال هواداران قرار گرفته بود و قصد داشت برای آنها سخنرانی كند از سوی یك مرد مهاجم با اسپری مورد حمله قرار گرفت.

*پیروزی ساركوزی در مقابل رویال در انتخابات فرانسه بازتاب گسترده ای در مالزی داشته است و رسانه ها و جراید امروز به طور گسترده به آن پرداخته اند. این درحالی است كه برتری ساركوزی بر رویال تا حد زیادی از قبل قابل پیش بینی بوده است.

*وقوع طوفان مهیب تورنادو در آمریكا نیز از دیگر اخبار مهم رسانه ها و جراید مالزی بوده است. تصاویر به نمایش درآمده از طوفان در شهر گرینبرگ و دیگر شهرهای ایالت كانزاس حكایت از ویرانی گسترده ای دارد كه در برخی نقاط حتی یك خانه سالم نیز یافت نمی شود. گفته می شود 95 درصد شهر گرینبرگ به طور كل از بین رفته است. حداقل 9 نفر در جریان این طوفان كشته شده اند.

منبع : خبر گزاری فارس

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب