خانه / دانش و فناوری / انتشار آگهی های آلوده توسط Google

انتشار آگهی های آلوده توسط Google

بیا تو مالزی -

آفتاب- كارشناسان امنیتی در خصوص انتشار گسترده ویروس های رایانه ای از طریق آگهی های اینترنتی Google هشدار می دهند…

سوء استفاده خرابكاران اینترنتی و برخی شركت های سودجو از لینك های تبلیغاتی Google، كه در وب سایت های كاملاً امن قرار داده شده، موجب انتشار وسیع كدهای مخرب و انعكاس وسیع این مسئله در رسانه های جهان گردیده است.

بنا به گزارش PANDA Security و به نقل از پایگاه خبری The Register، این لینك های آلوده اغلب از طریق آگهی های شركت مشهور DoubleClick،‌ كه یكی از شركت های تابعه Google، محسوب می شود، در اینترنت پراكنده شده و قادرند كدهای مخرب را در رایانه های شخصی و یا شبكه های محلی فعال كنند.

با وجود تأیید این مسئله از طرف مسئولان ارشد DoubleClick، هنوز هیچ موضع گیری رسمی از طرف مسئولان Google گزارش نشده است. این درحالیست كه بسیاری از كاربران تنها به علت مراجعه به پایگاه های معتبری چون CNN و The Economist ، با مشكلات امنیتی مواجه شده اند.

بر اساس اعلام PANDA Security، در عملكرد ویروس های منتشر شده، خطر واقعی وجود ندارد و مشكل اصلی،‌ اختلال در سرعت و روند فعالیت های سیستمی رایانه ها عنوان شده است.

تبلیغات غیر مجاز، تهدید حریم خصوصی و نیز سوء استفاده از فضای امن تبلیغاتی در سرورهای مجاز، از جمله مواردی است كه توسط این نوع خاص از بدافزارها، ‌كاربران اینترنت، شركت های ارائه دهنده خدمات وب و نیزپایگاه های اینترنتی مشهور را تهدید می كند.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید. 

منبع خبر: The Register

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب