خانه / اخبار مالزی / انتقاد هند از مالزی به دلیل اظهار نظر در مورد کشمیر

انتقاد هند از مالزی به دلیل اظهار نظر در مورد کشمیر

بیا تو مالزی - هند ضمن “غیر قابل قبول” دانستن اظهارات ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی در مورد کشمیر اعلام کرد که رهبران مالزی باید به صورت جدی در نظرات خود “تجدید نظر” کنند.

نشریه “ایندین اکسپرس” روز شنبه به نقل از راویش کومار سخنگوی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد ،اظهارات نخست وزیر مالزی در مورد کشمیر غیر قابل قبول است و رهبران مالزی به صورت جدی در اظهارات خود تجدید نظر کنند.

وی با اشاره به واردات روغن نخل یا پالم از مالزی گفت:تصمیم برای واردات هرگونه کالا یا قطع این واردات بر عهده شرکت وارد کننده است. در همین حال تجارت می تواند بر روابط دو کشور تاثیر بگذارد.

پس از انتشار اظهارات نخست وزیر مالزی در مورد کشمیر در مجمع عمومی سازمان ملل، شرکت های هندی اعلام کردند که خرید نفت پالم مالزی را تحریم خواهند کرد.

اما ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی روز سه شنبه هفته گذشته اعلام کرد که وی از موضع خود در مورد کشمیر عقب نشینی نخواهد کرد.

در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ ارزش واردات روغن پالم هند از مالزی حدود ۹۰۰ میلیون دلار برآورد شده است. هند دومین مشتری بزرگ روغن پالم مالزی است.

واردات هند از مالزی در سال ۲۰۱۸-۱۹ حدود ۱۰.۸۱ میلیارد دلار بوده است. در تجارت دوجانبه توازن تجاری به نفع مالزی است.

ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی ماه گذشته در جریان سخنرانی خود در سازمان ملل اعلام کرده بود که هند به کشمیر “حمله کرده و آن را اشغال” نموده است. وی همچنین از دهلی نو درخواست کرد تا با پاکستان همکاری کرده و مساله کشمیر را حل کند.

نخست وزیر هند 5 اوت(14 مرداد) از تصمیم خود برای لغو خودمختاری نسبی و اختیارات ویژه منطقه جامو و کشمیر خبر داد./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب